Dziś imieniny: Aliny Benona Jutro: Alberta Ignacego

Po wielu latach starań dotyczących rozbudowy sieci gazowej w miejscowości Lasocice , Przybyszewo otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź od Polskiej Spółki Gazownictwa w Poznaniu, iż budowa sieci gazowej w Przybyszewie, Lasocicach oraz Ogrodach zostanie wprowadzona do planu inwestycyjnego spółki. W celu realizacji przedsięwzięcia zakłada się wykonanie około 22 km sieci gazowej średniego ciśnienia. Z uwagi na długość sieci, zadanie zostanie wykonane w dwóch etapach:

- Etap I - wykonanie dokumentacji projektowej, której realizacja przewidziana jest na lata 2019 - 2021,

- Etap II - budowa sieci gazowej, której realizacja przewidziana jest na lata 2021-2023.

Budowa przyłączy będzie realizowana po zakończeniu II etapu do tych klientów, którzy złożą wniosek o przyłączenie się do sieci gazowej i podpiszą stosowną umowę.

Mapka - TUTAJ.

Źródło: www.swieciechowa.pl

64285704 945235112313927 437433442615951360 nUwaga!
Wydłużamy termin nadsyłania zdjęć w KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM do 7 lipca! Zapraszamy do udziału! Szczegóły na temat konkursu - TUTAJ.

Informujemy, że zajęcia fitness w dniu 12 czerwca zostały odwołne. Serdecznie zapraszamy na ostatnie zajęcia, które odbędą się 26 czerwca o godz. 19 w sali wiejskiej w Lasocicach. Do zobaczenia!

Hurra! Po raz kolejny znaleźliśmy się w finałowej trójce projektów zakwalifikowanych do etapu głosowania w Konkursie Fundacji Tesco "Decydujesz - pomagamy". Nasz projekt to "UWOLNIJ KSIĄŻKĘ NA WSI - BOOKCROSSING!".

Głosowanie będzie trwało od 17 czerwca do 14 lipca w sklepach Tesco w Lesznie, Kościanie i Gostyniu!

Celem projektu jest zwiększenie zainteresowania czytelnictwem oraz zaangażowania w lokalne inicjatywy mieszkańców, zwłaszcza młodzieży. W ramach projektu odbędą się spotkania autorskie z lokalnymi pisarzami, powstaną cztery budki bookcrossingowe, które staną na placach zabaw oraz przy lokalnej świetlicy, a na zakończenie będziemy świętowali Dzień Głośnego Czytania. Dzięki tej inicjatywie zaprzyjaźnimy wiele osób z książkami oraz stworzymy innowacyjną sieć ich wymiany.

Kopia Warsztaty sztyki ebruSerdecznie zapraszamy na warsztaty w Kuźni marzeń. Szczegóły na plakacie.

fitnessSerdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie.

61358911 2343140905901967 7188211077954404352 oW niedzielę 2 czerwca 2019 roku na terenie wokół kościoła odbył się Rodzinny Festyn Parafialny. Został on zorganizowany z okazji Dnia Dziecka oraz 40. rocznicy święceń kapłańskich proboszcza ks. Józefa Wilka. Na parafian czekały ciekawe atrakcje: zamek dmuchany, euro bungee, malowanie twarzy, kącik dla dzieci, fotobudka oraz kiełbasa z grilla, flaczki i przepyszne ciasto.

Indie Summer Film FestUwaga, uwaga! Mamy dla Was niespodziankę! Ogłaszamy KONKURS FOTOGRAFICZNY pt. „Dziedzictwo w obiektywie”! Nabór prac konkursowych trwa do 18.06.2019 r. Zdjęcia należy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegóły na plakacie oraz poniżej w regulaminie konkursu (każdy uczestnik ma obowiązek się z nim zapoznać).

Patronat Honorowy nad Konkursem objął Wójt Gminy Święciechowa. Konkurs organizowany jest w ramach projektu "(Na)kręcone wsie" realizowanego przez Stowarzyszenie ZMW. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2019".

mali inżynierowie gminy Święciechowa 1Rozpoczynamy realizację projektu Mali Inżynierowie Gminy Święciechowa w ramach których odbędą się warsztaty robotyki LEGO w Strzyżewicach, Krzycku Małym, Długiem Starem, Trzebinach oraz w Lasocicach. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerami telefonów wskazanymi na plakacie.

Serdecznie zapraszamy dzieci z gminy Święciechowa do udziału w zajęciach.

Projekt jest dofinansowany przez Fundację Tesco.

ebru fotoWe wtorkowe popołudnie (28.05.2019) w Kuźni marzeń odbyły się warsztaty malowania na wodzie - tureckiej sztuki Ebru. Zajęcia poprowadziły wolontariuszki z Turcji oraz Azerbejdżanu. Dziękujemy bardzo! Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.