Dziś imieniny: Alana Kaliksta Jutro: Teresy Jadwigi

seniorzSerdecznie zapraszamy na kolejne spotkania w ramach projektu "COOLturalny senior". Szczegóły na plakacie.

obrazZakończyła się Peregrynacja Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w parafii Lasocice, która miała miejsce w dniach 27-28.09.2019. Było to duże i piękne wydarzenie, gdyż po 42 latach Jasnogórski Obraz ponownie odwiedził naszą parafię. Mszy Świętej powitania przewodniczył Arcybiskup Poznański Stanisław Gądecki, zaś rekolekcje głosił o. Józef Niesłony OMI.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tych uroczystości.

Powitanie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz Msza Święta - 27.09.2019

Pasterka Maryjna w intencji powołań kapłańskich - 27.09.2019

Pożegnanie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej - 28.09.2019

rajdPonad 70 rowerzystów, czyli 15 drużyn wzięło udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, który odbył się w niedziele popołudnie 22 września 2019 r. w Przybyszewie. Drużyny miały do pokonania trasę ok. 7 km wiodącą leśnymi i polnymi drogami. Na trasie młodzież przygotowała konkurencje, próbę sprawnościową oraz test wiedzy. Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody dla zwycięzców wręczył Starosta Powiatu Leszczyńskiego Pan Jarosław Wawrzyniak. Bardzo dziękujemy wszystkim rowerzystom – i tym mniejszym i tym starszym za udział!
Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Odkryj skarb – co kryją wsie”, który jest dofinansowany przez Powiat Leszczyński.

Zdjęcia można obejrzej TUTAJ.

mbJuż w tym tygodniu będzie miało miejsce wielkie wydarzenie dla parafii Lasocice. Po 42 latach do naszej parafii ponownie przybywa Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w tych uroczystościach. Poniżej zamieszczamy dokładny program rekolekcji parafialnych oraz peregrynacji Obrazu.

wroclawW dniu 21 września 2019 roku (sobota) w ramach projektu „COOLturalny senior” odbył się wyjazd do Wrocławia. W wyciecze wzięły udział 32 osoby, w tym głównie seniorzy oraz młodzież ze Stowarzyszenia ZMW.

grafikaTo już w niedzielę! Zapraszamy na Rodzinny Rajd Rowerowy! Jeżeli jeszcze nie zapisałeś swojej drużyny online możesz to zrobić w dniu imprezy, przed samym Rajdem - w biurze zawodów od godz. 13. O godz. 14 natomiast startujemy!! Koniecznie zabierz ze sobą swoją rodzinę, przyjaciół! Zapraszamy!

podchody123W niedzielę 29 września zapraszamy Was do udziału w podchodach - inicjatywie naszej młodzieży  Będzie ciekawie! Pobawmy się jak dawniej nasi rodzice i dziadkowie! Pamiętajcie by się zgłosić!

Startujemy o godz. 15 przy placu zabaw w Przybyszewie!

gryW poniedziałek 30 września zapraszamy dzieci i młodzież na popołudnie z grami w Kuźni marzeń oraz Turniej Gry w Piłkarzyki! Zbierz zespół dwuosobowy i weź udział w zmaganiach! Zapisy SMS pod numerem telefonu wskazanym na plakacie.

ksiazkiJeżeli ktoś chciałby oddać książki do budek bookcrossinowych, któej już we wrzęśniu staną w Lasocicach, Przybyszewie i Ogrodach to można się umówić telefonicznie (tel. 516 246 364 - Mikołaj), lub przynieść w następujących terminach do Kuźni marzeń w Lasocicach (ul. Kościelna 44):
- 9.09 (poniedziałek) w godz. 18:30-20;
- 13.09 ( piątek ) w godz. 17.00-19.00;
- 16.09 ( poniedziałek ) w godz.12.00-14.00

plakat rajdStowarzyszenie „ZMW” serdecznie zaprasza na Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się już 22 września (niedziela) w Przybyszewie! Serdecznie zapraszamy całe rodziny!

Zbierzcie minimum 3 osoby (maksymalnie 5), wymyślcie nazwę dla swojej drużyny i zgłoście swój udział! Ważne by kapitan drużyny był pełnoletni. Podczas Rajdu pokonasz trasę „z mapką w ręce”, wykonując wiele ciekawych zadań. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa! Zapisz swoją drużynę już dziś i baw się tego dnia z nami!