Dziś imieniny: Czeslawa Agnieszki Jutro: Bartosza Feliksa

W związku z odwołanymi zajęciami fitness w środę 17 kwietnia, serdecznie zapraszamy na DODATKOWE zajęcia fitness we wtorek 23 kwietnia oraz w środę 24 kwietnia o godz. 19 w sali wiejskiej w Lasocicach.
Zatem do zobaczenia 23 i 24 kwietnia!

życzenia wielkanoc

drogakWkraczamy w Wielki Tydzień.. W piątek 12 kwietnia 2019 roku odbyła się droga krzyżowa ulicami Lasocic - dziękujemy strażakom z Przybyszewa i Lasocic za asystę oraz pilnowanie porządku, młodzieży za czytanie rozważań oraz licznie zebranym mieszkańcom za udział w wielkopostnym nabożeństwie.

Więcej zdjęć - TUTAJ.

roweremW niedzielę 7 kwietnia w Kuźni marzeń odbyło się podsumowanie dotychczasowych działań w ramach naszej akcji Rowerem. Leszno - Lasocice - Długie Stare. Na konferencji byli obecni także przedstawiciele lokalnych władz samorządowych: Starosta Powiatu Leszczyńskiego Pan Jarosław Wawrzyniak oraz Zastępca Wójta Gminy Święciechowa Pan Patryk Tomczak. Podczas spotkania Anna Urbańska oraz Mikołaj Kostaniak podpisali oficjalnie petycję do Ministerstwa Infrastruktury oraz GDDKiA, które dzień później zostały wysłane.

orlik ogloszenieW imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy! Szczegóły na plakacie.

plakat drogaW piątek 12 kwietnia br. po mszy świętej o godz. 18 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie i zakończenie w kościele w Lasocicach. Bardzo prosimy delegacje młodzieży, grup duszpasterskich, przedstawicieli miejscowości o niesienie krzyża.

Spośród wszystkich prac konkursowych do etapu finału Komisja Konkursowa wybrała 13. Dla zwycięzcy, czyli autora pracy która zdobędzie najwięcej polubień na Facebooku mamy przygotowany ROWER! Każdy z finalistów otrzyma również inne drobniejsze nagrody. Etap finału polega na głosowaniu za pośrednictwem Facebooka. Głosowanie odbywa się poprzez polubienie zdjęcia przedstawiającego poszczególną pracę plastyczną, które zostaną umieszczone na profilu Facebooka "Rowerem. Leszno-Lasocice-Długie Stare". Za ważnie oddany głos uważa się tylko dwie ikony: w kształcie uniesionego w górę kciuka oraz serca. Inne ikony nie będą brane pod uwagę. Można oddać głosy na więcej niż jedną finałową pracę.
Głosowanie trwa od 1.04.2019 godz. 9:00 do 5.04.2019 godz. 22:00.
Zachęcamy do głosowania i udostępniania - TUTAJ.

54799091 2327326144211623 4147014112263536640 nSerdecznie zapraszamy na spotkanie Muzykowanie z pasją. Szczegóły na plakacie.

Sołtys wraz z Radą Sołecką i Radnym zaprasza wszystkich mieszkańców 13 kwietnia (w sobotę) na godzinę 10.00 na wspólne sprzątanie Przybyszewa (ul. Wiejskiej -pobocza, terenu wokół figury i placu zabaw). Razem możemy dużo. Wspólnie zadbajmy o piękno naszej wsi. Po sprzątaniu słodki poczęstunek w sali wiejskiej. Zbiórka koło placu zabaw.

podusmowanieJuż za tydzień chcemy Was zaprosić na spotkanie podsumowujące naszą akcję Rowerem. Leszno - Lasocice - Długie Stare. Spotkamy się w niedzielę 7 kwietnia o godz. 12 w Kuźni marzeń w Lasocicach. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem, przedstawicieli mediów oraz dzieci i młodzież, które uczestniczyły w konkursie plastycznym.
Podczas spotkania:
✅podsumujemy działania w ramach naszej akcji
✅wręczymy nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego (główna nagroda to rower) oraz upominki dla pozostałych uczestników
✅podpiszemy oficjalnie petycję oraz spakujemy w kopertę całą dokumentację, która następnego dnia zostanie wysłana do Ministerstwa Infrastruktury oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Podczas spotkania odbędzie się jednocześnie wystawa prac konkursowych. Po spotkaniu słodki poczęstunek, na który zapraszamy!