Dziś imieniny: Czeslawa Agnieszki Jutro: Bartosza Feliksa

IMG 9474Po raz 10. w Polsce, a po raz pierwszy w Lasocicach 6 stycznia br. odbył się ORSZAK TRZECH KRÓLI. Tegoroczne hasło orszaku brzmiało: Bóg jest dla wszystkich. W Lasocicach bardzo tłumnie zgromadzili się mieszkańcy by świętować, śpiewając radośnie kolędy.

Po uroczystej mszy świętej, orszak przeszedł ulicami naszej parafii, aż do figury św. Jana Nepomucena w Przybyszewie. Tam została odczytana przez o Pokłonie Trzech Mędrców ze Wschodu. Następnie Orszak powrócił tą samą drogą do kościoła. Każdy uczestnik otrzymał koronę, naklejkę oraz śpiewnik a na zakończenie słodki poczęstunek.

W tym roku w 6 stycznia w całej Polsce odbyły się łącznie 644 Orszaki Trzech Króli.

Bardzo serdecznie dziękujemy strażakom, młodzieży oraz wszystkim osobom, które pomogły podczas organizacji tego radosnego wydarzenia. Mamy nadzieję, że Orszak Trzech Króli przyjmie się na stałe w naszej parafii i zobaczymy się ponownie w przyszłym roku.

Zapraszamy do galerii ze zdjęciami TUTAJ.