Dziś imieniny: Bartosza Feliksa Jutro: Kai Lukasza

5512e2c369101 oPo tym jak niespodziewanie wprowadzono kurs linii nr. 15 autobusów podmiejskich na trasie Lasocice-Leszno, mieszkańców Przybyszewa i Lasocic czeka kolejna dobra wiadomość! Od 1 maja wracają pociągi na trasę Głogów-Leszno!

O planowanym przywróceniu pociągów zrobiło się głośno od pewnego czasu. Było dużo rozmów pomiędzy samorządami, we wrześniu 2017 r. były podpisane listy intencyjne, a na zebraniu wiejskim w Lasocicach (28.02.2018 r.) Wójt Gminy Święciechowa wspomniał, że PKP planuje przywrócić połączenie w grudniu br., jednak czy to się wydarzy nie było jeszcze wiadome.

Jak czytamy w oświadczeniu wydanym przez Samorządy Województw: wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego (przez które przebiega linia kolejowa) w związku z trwającymi pracami oraz dofinansowaniem z poszczególnych samorządów udało się dojść do porozumienia i ruch pasażerski zostanie już przywrócony w maju.

Co prawdaż dzień 1 i 3 maja są dniami wolnym od pracy i tradycyjnie już w te dni przez stację w Lasocicach przejedzie zabytkowy parowóz Pm-36-2 „Piękna Helena”. W związku z tym pociągi osobowe kursować będą od 2 maja. Szczegółowy rozkład zostanie umieszczony w drugiej połowie kwietnia na stronach PKP. Nowa linia ma według wstępnych założeń obsługiwać sześć par pociągów dziennie.

Czy to dobra passa przed wyborami? Nie wiemy, ale na pewno ta wiadomość ucieszy niejednego z naszych mieszkańców.

 

 

 

 

 

 

 

----

oczywiście to Prima Aprilisowy żart, choć mamy nadzieję, że pociągi wrócią czym prędzej ;)