Dziś imieniny: Wincentego Wodzislawa Jutro: Czeslawa Fryderyka

small bg1Szanowni Państwo,
Już w niedzielę 1 lipca odbędzie się wielkie wakacyjne show, czyli ORIENTUJ SIĘ 2018!
W związku ze sporym zainteresowaniem (ponad 150 uczestników) jak i skalą wydarzenia przekazujemy Państwu informacje organizacyjne. Zalecamy by przybyć prędzej, by na spokojnie móc odebrać samemu pakiet startowy jak i umożliwić to pozostałym uczestnikom.
Poniżej przedstawiamy Państwu informacje organizacyjne.

Miejsce i dojazd
Wydarzenie odbywa się na boisku sportowym w Lasocicach (przy ul. Okrężnej). Poniżej znajduje się mapka przedstawiająca jak dojechać. Obowiązuje zakaz wjazdu na boisko, dlatego bardzo prosimy o pozostawienie aut przy stacji kolejowej w Lasocicach (jeszcze przed przejazdem kolejowym lub wzdłuż ulicy Okrężnej).
• Jadąc od strony Leszna: dojeżdżając do Lasocic na głównym skrzyżowaniu należy skręcić w lewo, jechać prosto aż do przejazdu kolejowego, a następnie skręcić w lewo tuż za przejazdem.
• Jadąc od strony Wschowy: dojeżdżając do Lasocic na głównym skrzyżowaniu należy skręcić w prawo, jechać prosto aż do przejazdu kolejowego, a następnie skręcić w lewo tuż za przejazdem.
• Jadąc od strony Święciechowy: dojeżdżając do Lasocic na głównym skrzyżowaniu należy przejechać prosto, jechać prosto aż do przejazdu kolejowego, a następnie skręcić w lewo tuż za przejazdem.
 
fest kolor kopia
fest kolor kopia kopia


Biuro zawodów
Biuro zawodów znajdować się będzie na boisku sportowym w namiocie i będzie czynne w godzinach 15:00 – 16:00. W tym czasie należy odebrać swoje pakiety startowe. Osoby niepełnoletnie powinny mieć pisemną zgodę rodzica/prawnego opiekuna na udział w wydarzeniu. Do odbioru pakietów prosimy by zabrać dowód potwierdzający tożsamość.

Punkt medyczny
Punkt medyczny znajdować się będzie w namiocie biura zawodów podczas trwania wydarzenia.

Program
godz. 15:00 – 16:00 - Otwarte biuro zawodów (potwierdzanie zgłoszeń, odbiór pakietów startowych)
godz. 16:00 – Rozgrzewka i odprawa przed biegiem
godz. 16:30 - Start biegu
godz. 17:00 - Ognisko
godz. 17:45 – Ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i pucharów zwycięzcom
godz. 18:00 – ZUMBA I FESTIWAL KOLORÓW
godz. 18:30 – zakończenie
godz. 21:30 – Kino plenerowe
 
Start, meta i trasa
Start i meta znajdują się na boisku sportowym. Zawodnicy biorą udział w jednej z trzech kategorii, na którą się prędzej zapisali:
• trasa dla biegaczy (ok. 5 km),
• trasa na nordic-walking (ok. 3 km),
• trasa rowerowa (ok. 6 km).
Trasa wiedzie przez drogi polne oraz drogę asfaltową w Przybyszewie. Na trasie będą stali wolontariusze, którzy będą wskazywali kierunek drogi. Należy zachować bezpieczeństwo oraz stosować się do poleceń organizatora.
 
Kategoria bieg: Uczestnicy biegną na czas. Każda z osób zostanie wyposażona w miernik czasu. Osoby, które zajmą 1-3 miejsca otrzymają pamiątkowe puchary.
Trasa nordic walking oraz rower: Nie jedziemy/maszerujemy na czas. Każdy kto dobiegnie/dojdzie do mety jest zwycięzcą. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa.

Pakiety startowe
Każdy zapisany uczestnik otrzymuje w pakiecie startowym: numer startowy, wodę, talon na kiełbasę, talon na kolorowy proszek. Talony są do wykorzystania w biurze zawodów w wyznaczonych godzinach (wedle programu).
Festiwal kolorów
Wyrzut kolorowych proszków następuje tylko i wyłącznie w miejscu i czasie wskazanym przez organizatora (teren odgrodzony taśmą). Zaleca się by podczas wyrzutu mieć ubrane okulary chroniące oczy.

Kącik dla dzieci
Podczas wydarzenia na boisku będzie kącik zabaw dla małych dzieci.
 
Kino plenerowe
O godz. 21:30 na boisku przy ul. Kolejowej odbędzie się pokaz kina plenerowego. Zachęcamy by zabrać ze sobą koce oraz coś do zjedzenia.

Zbiórka do puszek
Podczas tegorocznego wydarzenia w biurze zawodów będzie znajdowała się puszka w ramach prowadzonej zbiórki publicznej o nazwie „Spełniamy marzenia w Kuźni marzeń”. W ten sposób możecie wesprzeć funkcjonowanie świetlicy Kuźni Marzeń w Lasocicach.
Numer zbiórki: 2017/70/OR

Osoby, które nie zapisały się na wydarzenie a chciałby by uczestniczyć – serdecznie zapraszamy. Jednak informujemy, że w dniu imprezy może już nie być możliwości zakupu kolorowego proszku ze względu na ograniczoną ilość.

Telefon kontaktowy do organizatora: 785 468 960 (Paulina), 609 290 596 (Michalina).

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu: „ORIENTUJ SIĘ 2018!” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
 

Do zobaczenia!
Organizatorzy