Dziś imieniny: Justyny Cypriana Jutro: Damiana Amadeusza

5ba0e555d7d8f oJuż 21 października pójdziemy do urn wyborczych by wybrać radnych gminy i powiatu, wójtów oraz radnych sejmików wojewódzkich. Tego dnia odbędą się wybory samorządowe. Ilu radnych wybiorą mieszkańcy Lasocic i Przybyszewa i kto kandyduje? Kto zostanie wójtem Gminy Święciechowa?

 

IMG 3923 002W sobotę 15 września trzydziestoosobowa grupa pielgrzymów z parafii Lasocice oraz grupa ze Strzyżewic udała się na pielgrzymkę na Jasną Górę do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Z pielgrzymami obecny był również ks. proboszcz Józef Wilk.

Zachęcamy do objerzenia filmu z Rodzinnego Rajdu Rowerowego, który odbył się w Przybyszewie 9 września br. Dziękujemy TOMMY MEDIA za współpracę i realizację filmu. Filmik można obejrzeć TUTAJ.

konkurs plastycznySerdecznie zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w KONKURSIE plastycznym "Moja Niepodległa Ojczyzna". Dla laureatów konkursu czekają ciekawe nagrody rzeczowe!

Poniżej znajduje się regulamin Konkursu. Spieszcie się, bo czasu nie zostało wiele! Za Waszymi pracami plastycznymi czekamy do 2 października do godz. 12:00. Wyniki natomiast ogłosimy podczas Pikniku Historycznego - Wspólnie dla Niepodległej 7 października 2018 r.

Uwaga! W przyszłym tygodniu w naszych miejscowościach w Salach Wiejskich odbędą się Zebrania Wiejskie!

Przybyszewo – 25.09.2018 (wtorek) godz. 19:00

Lasocice – 26.09.2018 (środa) godz. 19:00

Szczegółowy harmonogram zebrań wiejskich w innych sołectwach gminy Święciechowa znajduje się na stronie www.swieciechowa.pl .

piknik histroyczny dybowMamy przyjemność i zaszczyt zaprosić Państwa na I Piknik Historyczny - Wspólnie dla Niepodległej, który już w niedzielę 7 października będzie miał miejsce w Lasocicach! Chciejmy w ten sposób uczcić 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości!

logo mrgDobiega końca II kadencja Młodzieżowej Rady Gminy Święciechowa.. w związku z tym nadszedł czas na wybory! Zachęcamy do kandydowania! Z Przybyszewa młodzież wybierze jednego radnego, zaś z Lasocic dwóch. Do kiedy i gdzie należy się zgłosić? Kiedy odbędzie się głosowanie? Co robi młodzieżowy radny?
 

IMG 2995Aż 27 drużyn wzięło udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym – poznajmy piękno naszych wsi, który odbył się w niedzielę 9 września 2018 r. Wszystkie drużyny miały do przejechania zaszyfrowaną za pomocą strzałek trasę oraz do wykonania ciekawe łamigłówki i test wiedzy.

9b4a3cde2f916806cb4f759a649284da

koniec zapisów 1Szanowni Państwo,

Już w niedzielę 9 września odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy. W Rajdzie weźmie udział conajmniej 25 drużyn. Zalecamy by przybyć prędzej, by na spokojnie móc odebrać samemu pakiet startowy jak i umożliwić to pozostałym uczestnikom.
Poniżej przedstawiamy Państwu informacje organizacyjne.

Warsztaty filmowe plakat 13.. 2.. 1.. Kamera – akcja! Filmowym akcentem rozpoczynamy realizację projektu „Nasze wsie kręcą nas – my kręcimy je”, skierowanego do dzieci i młodzieży z Lasocic, Przybyszewa i Ogrodów. Zapisy już trwają.. a mamy tylko 20 miejsc!