Dziś imieniny: Irmy Jozefa Jutro: Januarego Konstancji

ksiazkiJeżeli ktoś chciałby oddać książki do budek bookcrossinowych, któej już we wrzęśniu staną w Lasocicach, Przybyszewie i Ogrodach to można się umówić telefonicznie (tel. 516 246 364 - Mikołaj), lub przynieść w następujących terminach do Kuźni marzeń w Lasocicach (ul. Kościelna 44):
- 9.09 (poniedziałek) w godz. 18:30-20;
- 13.09 ( piątek ) w godz. 17.00-19.00;
- 16.09 ( poniedziałek ) w godz.12.00-14.00

plakat rajdStowarzyszenie „ZMW” serdecznie zaprasza na Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się już 22 września (niedziela) w Przybyszewie! Serdecznie zapraszamy całe rodziny!

Zbierzcie minimum 3 osoby (maksymalnie 5), wymyślcie nazwę dla swojej drużyny i zgłoście swój udział! Ważne by kapitan drużyny był pełnoletni. Podczas Rajdu pokonasz trasę „z mapką w ręce”, wykonując wiele ciekawych zadań. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa! Zapisz swoją drużynę już dziś i baw się tego dnia z nami!

wrzesien coolRozpoczęliśmy kolejny miesiąc - wrzesień! Zapraszamy na ciekawe spotkania, które odbywają się w Kuźni marzeń w Lasocicach o godz. 18:30 w następujące dni:
9 września - spotkanie ze policjantem
16 września - warsztaty fotograficzne dla osób starszych
Zachęćcie swoich rodziców, znajomych, sąsiadów i przyjdźcie.

Trwa zbiórka pieniędzy na renowację figury Matki Bożej w Przybyszewie. Do tej pory udało się zebrać 787,43 zł (Festyn w Przybyszewie - 291,79 zł, puszka w sklepie ABC w Lasocicach - 495,07 zł).
Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za wszelkie wpłaty!

Informujemy jednocześnie, że zbiórka trwa nadal. Wpłat można dokonywać w puszkach w sklepach w Lasocicach (sklep ABC u p. Joanny Jankowiak) oraz w sklepie w Przybyszewie. Wpłat można dokonywać również na konto Stowarzyszenia ZMW. Więcej o zbiórce pieniędzy - TUTAJ.

plakat ksiazkiJuż we wrześniu w Lasocicach, Przybyszewie i Ogrodach staną budki BOOKCROSSINGOWE (szafki na książki)! Jeżeli masz książki, którymi chciałbyś podzielić się z innymi - daj nam znać (tel. 516 246 364)! Każda książka mile widziana.
Książki zostaną umieszczone w budkach.. gdzie następnie każdy będzie mógł je zabierać do czytania i wymiany na inne książki. Możecie już oddawać książki, a o samej akcji bookcrossingu już niebawem więcej informacji.

cmenatrzTowarzystwo Przyjaciół Strzyżewic zaprasza na kolejną akcję sprzątania cmentarza ewangelickiego w Lasocicach.

Widzimy się już w najbliższą sobotę 31 sierpnia o godz. 10 na cmentarzu ewangelickim (przy ul. Okrężnej w Lasocicach).

rowerowapileTradycyjnie już jak co roku w ostatni wtorek sierpnia (w tym roku 27.08.2019 r.) odbyła się Rowerowa Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej. Pielgrzymi z Lasocic, Przybyszewa, Długich Starych oraz Święciechowy na czele z ks. Józefem Wilkiem wzięła udział w pielgrzymce. Grupa uczestniczyła także w mszy świętej w intencji chorych. Była to już 9. Pielgrzymka, zatem za rok spotykamy się na jubileuszowej 10! Dziękujemy wszystkim za udział!

Zdjęcia z pielgrzymki można obejrzeć na stronie Samorządowego Ośrodka Kultury w Święciechowie - TUTAJ.

catW miniony poniedziałek w Lasocicach w Kuźni marzeń gościlismy przedstawicieli organizacji pozarządowych z zagranicznych państw. Byli to uczestnicy szkolenia międzynarodowego "Outreach Youth Work in Rural Areas" realizowanego w ramach projektu "Why Youth Work is Good". Cieszymy się, że mogliście poznać naszą organizację i zainspirować się naszymi działaniami. Dziękujemy za miłą wizytę!

Już jest! Film o dziedzictwie kulturowym gminy Święciechowa powstał w ramach projektu "(Na)kręcone wsie". Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w jego powstanie! Obejrzyjcie sami.. i poznajcie bliżej naszą piękną gminę Święciechowa!

FILM można obejrzeć TUTAJ.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura-Interwencje 2019".

Zobaczcie jak było podczas sierpniowych warsztatów w gminie Święciechowa! Warsztaty z części dziennikarskiej, filmowej i fotograficznej odbywały się w sierpniu 2019 roku w Lasocicach, Krzycku Małym oraz w Długiem Starem w ramach projektu "(Na)kręcone wsie". Dziękujemy za Wasz udział!

 FILM można zobaczyć TUTAJ.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura-Interwencje 2019".

Serdecznie zapraszamy na pokaz kina plenerowego, które odbędzie się w najbliższy piątek (30 sierpnia) w Lasocicach na placu przy stołówce szkolnej. Rozpoczynamy już o godz. 20:30! A wyświetlać będziemy.. Angry Birds!

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura-Interwencje 2019"- dofinansowane przez Narodowe Centrum Kultury.