Dziś imieniny: Emila Erwina Jutro: Wincentego Wodzislawa

Dodatkowo zapisy stacjonarne w świetlicy Kuźnia marzeń w niedzielę 21 lipca w godzNie masz możliwości by zapisać się online na ORIENTUJ SIĘ 2019? Przyjdź w najbliższą niedzielę do Kuźni marzeń​ i zapisz się!
Więcej informacji o TUTAJ.

senior4W środę 4 lipca oraz w czwartek 5 lipca odbyły się pierwsze spotkania organizacyjne w ramach projektu „COOLturalny senior”. Spotkania odbyły się w Lasocicach oraz w Długiem Starem. W najbliższym czasie odbywać się będzie wiele ciekawych tematycznych spotkań skierowanych do osób w wieku 50+, na które serdecznie już dziś zapraszamy. Informacje o spotkaniach będziemy umieszczali na stronie internetowej oraz w gablotach informacyjnych w sołectwach.

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

ŚwięciechowaW ramach współpracy Gmin Partnerskich każdego roku organizowana jest wymiana młodzieży.

W tym roku spotkanie odbędzie się we Francji w terminie od 22.08 – 31.08.2019 r. Młodzież w wieku 13-18 lat zainteresowaną wyjazdem prosimy o kontakt w Urzędzie Gminy, Ułańska 4, sekretariat lub telefonicznie 655 333 510.

Osoba do kontaktu: Sandra Sztor

Aplikacje należy składać najpóźniej do dnia 19 lipca 2019 r. do godz. 15:00

W wyjeździe uczestniczyć będzie 6 wybranych osób, natomiast o wyborze decydować będzie świadectwo ukończenia szkoły oraz zaangażowanie w życie szkoły oraz Gminy.

Informacja ze strony www.swieciechowa.pl

 

Fundacja Centrum Aktywności Twórczej serdecznie zaprasza do udziału w Pociągu do Cooltury! Jest jeszcze kilka wolnych miejsc! Półkolonie odbywać się będą w Lasocicach i Długiem Starem. Zapisy w sekretariacie szkoły w Lasocicach w godz. 8-12. Zapisy tylko do 8 lipca! Szczegóły - TUTAJ.

orientujsieStowarzyszenie ZMW serdecznie zaprasza na kolejną edycję wielkiego wakacyjnego show - „ORIENTUJ SIĘ 2019!
Już w niedzielę 4 sierpnia br. na boisku przy placu zabaw w Przybyszewie.
A po biegu.. ZUMBA i FESTIWAL KOLORÓW!

logoCieszymy się niezmiernie z kolejnych dofinansowań! Tym razem projekty "COOLturalne i aktywne - Babki na maksa!" oraz "Odkryj skarb - co kryją wsie?" zostały dofinansowane przez Powiat Leszczyński! Dziękujemy! Nasze działania w tym projekcie rozpoczniemy od 1 sierpnia. Wyniki naboru - tutaj.

coolturalny senior plakatRozpoczynamy realizację projektu „COOLturalny SENIOR”! Serdecznie zapraszamy osoby w wieku 50+ z gminy Święciechowa do zapisania się pod wskazanym numerem telefonu na plakacie. Zostaną utworzone dwie grupy – jedna w Lasocicach i druga w Długiem Starem. W ramach projektu zostanie zorganizowany cykl ciekawych spotkań oraz wycieczka do teatru do Wrocławia. Udział w projekcie jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy na spotkania organizacyjne (terminy na plakacie).

Szczegółowych pytań udziela koordynator projektu – Mikołaj Kostaniak (tel. 516 246 364).

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

festynW niedzielne popołudnie (23.06.2019) przy placu zabaw w Przybyszewie odbył się Festyn na powitanie lata. We wspólnej zabawie wzięły udział całe rodziny z dziećmi, dla których przygotowanych było wiele atrakcji – m.in. występy dzieci ze szkoły w Lasocicach, konkurencje, zamki dmuchane, wata cukrowa, ognisko, a każde dziecko, które wzięło udział w konkurencjach otrzymało nagrodę. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dziękujemy za wspólną zabawę!

MISJA LAS plakatGrupa nieformalna z Lasocic rozpoczęła realizację projektu pn. „M(isja) LAS - Młodzieżowi Liderzy Aktywności Społecznych”. Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 13-18 lat z gminy Święciechowa do udziału w ciekawych działaniach. Aby jednak zostań uczestnikiem projektu należy się zgłosić, a ilość miejsc jest ograniczona! Serdecznie zapraszamy!

Formularz zgłoszeniowy - TUTAJ.

65022499 2150293458414942 5726837464669093888 nW czerwcu gminę Święciechowa opanowały warsztaty z robotyki LEGO – a to wszystko za sprawą projektu pn. „Mali Inżynierowie gminy Święciechowa” realizowanego przez Stowarzyszenie ZMW. Projekt został dofinansowany przez Fundację Tesco. W ramach działań zorganizowanych zostało aż 10 warsztatów dla dzieci z wieku 7-13 lat, podczas których to uczyły się podstaw kodowania, układali konstrukcje z klocków lego a następnie „nadawali” życie, dzięki czemu układanki z LEGO poruszały się i wykonywały zadania, które im zostały zaprogramowane. Uczestnicy zajęć byli bardzo zadowoleni. Warsztaty odbyły się w Długiem Starem, Trzebinach, Strzyżewicach, Krzycku Małym oraz w Lasocicach. Łącznie we wszystkich zajęciach wzięło udział około 100 dzieci z gminy Święciechowa.