Dziś imieniny: Marii Swiatozara Jutro: Wieslawa Leokadii

jujitsuOd 5 listopada 2019r. po 12 latach przerwy ruszyła sekcja Modern Ju-Jitsu w Lasocicach.
Treningi odbywają się w każdy wtorek i czwartek od 20.00 do 21.30 w sali wiejskiej w Lasocicach.

RONIN Klub Sportowy Judo i Ju-Jitsu serdecznie zaprasza!!

paczkapodchoinkemrgPo raz kolejny Młodzieżowa Rada Gminy Święciechowa oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają do udziału w akcji Paczka pod choinkę! Szczegóły na plakacie.

przepisyW ramach projektu "COOlturalne i aktywne – Babki na maksa!" realizowanego przez Stowarzyszenie ZMW została stworzona broszura z przepisami kulinarnymi potraw, które były przygotowywane podczas warsztatów kulinarnych. Zachęcamy do zapoznania się z przepisami.. i życzymy smacznego!
Projekt współfinansowany jest przez Powiat Leszczyński.

2mmW środę 27.11.2019 odbyły się już ostatnie warsztaty kulinarne, które dofinansowane są przez Powiat Leszczyński. Każdy z uczestników otrzymał dziś także broszurę z przepisami kulinarnymi potraw, które były przyrządzane podczas wszystkich warsztatów. Dziękujemy za liczny udział wszystkiom Paniom!

KDGmina Święciechowa serdecznie zaprasza rodziców i opiekunów dzieci w wieku od 1 do 3 roku życia do nowo powstałego Klubu Dziecięcego w Święciechowie ( ul. Kościelna 4, dawny budynek przedszkola)
Rekrutacja trwa od 18.11.2019 r. do 29.11.2019 r.

Dokumenty można składać:
- osobiście w Biurze Projektu w siedzibie Urzędu Gminy w Święciechowie przy ul. Ułańskiej 4, pokój nr 4,
- pocztą tradycyjną ( na adres powyżej )
- mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej gminy - www.swieciechowa.pl

lasocicetoryNa ten moment czekało wielu mieszkańców. Wczoraj został opublikowany rozkład jazdy pociągów, który będzie obowiązywał od 15 grudnia! To właśnie od tego dnia wróci również ruch pociągów na trasie Leszno – Głogów/Głogów - Leszno. Jak będą kursowały pociągi do i z Lasocic? Poniżej publikujemy rozkład jazdy.

koncert2Serdecznie zapraszamy na Koncert Kapeli Podwórkowej Piaskowianie, który odbędzie się już 29 listopada o godz. 19 w Sali Wiejskiej w Lasocicach! Podczas koncertu także uroczyste podsumowanie i zakończenie projektu "COOLturalny senior".

Potwierdzenia obecności wraz z podaniem liczby osób prosimy kierować SMS pod numerem telefonu 516 246 364 (Mikołaj) lub 609 290 596 (Michalina).

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

pierzePowoli dobiega końca realizacja projektu "COOLturalny senior" w ramach którego od czerwca br. w naszych miejscowościach organizowane są ciekawe spotkania i warsztaty. W ostatnim czasie były to warsztaty fotograficzne, spotkanie z makijażystką oraz darcie pierza. Realizacja tego projektu pokazała jak ważne są działania mające na celu integrację międzypokoleniową i jak duża potrzeba jest organizacji takich spotkań. Przed nami jedne z ostatnich działań które zostaną podjęte jeszcze w tym miesiącu - zorstanie zorganizowana inicjatywa, przygotowana przez uczestników projektu a także podsumowanie działań projektowych wraz z ewaluacją projektu.

Już wkrótce zostanie podanych więcej informacji!

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

konkurs fotoFundacja Sztuka serdecznie zaprasza do udziału w Konkursie Fotograficznym, który skierowany jest do mieszkańców Powiatu Leszczyńskiego. Zdjęcia można przesyłać do 25 listopada, zaś dla zwycięzców przewidziane są nagrody. Regulamin dostępny jest TUTAJ.

nabor zmwUwaga! Ogłaszamy nabór wolontariuszy do naszego Stowarzyszenia! Serdecznie zapraszamy chętnych na spotkanie już we wtorek!

swiateczneSerdecznie zapraszamy na ŚWIĄTECZNE WARSZTATY w Kuźni marzeń - zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych! Szczegółowy plan zajęć znajduje się na plakacie. Obowiązują wcześniejsze zapisy (tel. 609 290 595).