Dziś imieniny: Cecyliana Bernadety Jutro: Roberta Rudolfa

życzenia 2021 ZMW wielkanoc

IMG 4020W innej formule niż co roku odbyła się 1.04.2021 Pogoń za zającem! Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa nie odbyły się tradycyjne podchody dla dzieci. Zajączek znalazł jednak rozwiązanie! Osobiście odwiedził ponad 80 dzieci z Lasocic, Ogrodów i Przybyszewa i wręczył im słodkie upominki!

ZDJĘCIA – Lasocice i Ogrody

ZDJĘCIA – Przybyszewo

 

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie ZMW we współpracy z Sołectwami Lasocice i Przybyszewo, a także przy wsparciu finansowym Gminy Święciechowa.

order orła białegoZ dniem 1 kwietnia 2021 roku decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie ZMW z okazji 25-lecia swojej działalności oraz w uznaniu znamienitych zasług w upowszechnianiu idei wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka i bezinteresownej pomocy, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju j i służbie społeczeństwu polskiemu zostało odznaczone Orderem Orła Białego.

konkurs na wielkanocna kartke wręczenieW środę 31.03.2021 r. w świetlicy Kuźnia marzeń w Lasocicach wręczone zostały nagrody dla laureatów oraz wyróżnionych w Konkursie "Wielkanocna Kartka Świąteczna". Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie ZMW we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Lesznie – Partnerem konkursu.

grafika zając podsumowanie infoNa tegoroczną Pogoń za zającem zapisało się aż 88 dzieci z Lasocic, Przybyszewa i Ogrodów! Prosimy sprawdźcie swoje skrzynki e-mailowe, gdzie wysłaliśmy Wam szczegółowe informacje. Do zobaczenia!

POGOŃ ZA ZAJĄCEM 2021 plakatStowarzyszenie ZMW we współpracy ze Sołectwami Lasocice oraz Przybyszewo serdecznie zaprasza dzieci w wieku do 11 lat z Lasocic, Ogrodów oraz Przybyszewa wraz z rodzicami do udziału w Pogoni za Zającem 2021, która odbędzie się 1.04.2021 r. w godzinach popołudniowych.

Zajączek odwiedzi trzy miejsca w którym rozda dzieciom paczki ze słodkim upominkiem: plac zabaw w Ogrodach, boisko przy ul. Okrężnej w Lasocicach oraz plac zabaw w Przybyszewie. Zachęcamy aby zabrać ze sobą koszyczek wielkanocny. Wydarzenie odbywać się będzie na świeżym powietrzu, w ścisłym reżimie sanitarnym (prosimy wszystkich uczestników o maseczki oraz zachowywanie odpowiedniego dystansu). Osoby zapisane na wydarzenie zostaną powiadomione o której godzinie zapraszamy na spotkanie z zajączkiem. W ten sposób zapewnimy, by spotkania z zajączkiem odbywały się w mniejszych grupach. W przypadku gdy taka forma wydarzenia nie będzie możliwa - zajączek odwiedzi poszczególne zapisane dzieci zostawiając im paczki pod wskazanym adresem.

Więcej informacji poniżej. Obowiązują wcześniejsze ZAPISY - TUTAJ. Ilość miejsc ograniczona.

received 249956976871315W marcu przeprowadziliśmy wywiad z jedną z założycielek Stowarzyszenia ZMW oraz byłą wiceprezes Anną Urbańską. W ramach tegorocznego jubileuszu 25-lecia istnienia ZMW w Przybyszewie oraz 10-lecia istnienia Stowarzyszenia ZMW pragniemy szerzej przybliżyć działalność osób dawniej działających w naszym lokalnym wolontariacie. Życzymy miłej lektury!

kolorowe skarpetkiWolontariusze i wolontariuszki Stowarzyszenia ZMW Przybyszewo również włączają się w obchodzenie dzisiejszego dnia. Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Dziś w pierwszy dzień wiosny obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Celem dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb odób z zespołem Downa. 

wyniki konkursZ wielką przyjemnością w Światowym Dniu Wody ogłaszamy wyniki Konkursu na Wielkanocną Kartkę Świąteczną organizowanego przez Stowarzyszenie ZMW we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Lesznie – Partnerem konkursu. 

Do udziału w konkursie zgłoszonych zostało 50 prac. Decyzją Komisji do II etapu oceny zostało przekazanych 24 prac plastycznych. W drugim etapie oceny wybranych zostało trzech laureatów, zajmujących I, II oraz III miejsce.

I miejsce – Marcelina Marach (5 lat, Przybyszewo)
II miejsce – Tymoteusz Solski (2 lata, Lasocice)
III miejsce – Alicja Leśnik (7 lat, Ogrody)

sprzatnie wsi przybyszewo2021Sołtys wraz z Radą Sołecką Przybyszewa serdecznie zachęca do włączenia się w akcję wspólnego sprzątania 27.03.2021 r. o godz. 10! Szczegóły na plakacie.

 

NCK grafika info o finRozpoczynamy rok z przytupem! Zgarniamy dofinansowanie w wysokości 28 tys. zł z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu dotacyjnego EtnoPolska na realizację projektu "PomalujMY KULTURĄ naszą gminę!" W ramach projektu zaplanowaliśmy m.in. plenery malarskie, wizytę studyjną oraz.. powstanie kolorowanek dla najmłodszych przedstawiających lokalne dziedzictwo gminy Święciechowa! Edukacja i lokalny patriotyzm przez kulturę i zabawę. Więcej szczegółów już wkrótce!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021.

Podkategorie