Dziś imieniny: Ludomira Benedykta Jutro: Katarzyny Boguslawa

warsztaty wielkanocSerdecznie zapraszamy zarówno dzieci jak i osoby dorosłe na wielkanocne warsztaty, które odbędą się w Kuźni marzeń w Lasocicach. Szczegóły na plakacie.

fitnessStowarzyszenie ZMW oraz Radny Gminy Święciechowa Mikołaj Kostaniak serdecznie zapraszają na zajęcia fitness, które w każdą środę o godz. 19 odbywać się będą w Sali Wiejskiej w Lasocicach. Szczegóły na plakacie.

53615564 373833926792288 3714308754330615808 n Koło Gospodyń z Przybyszewa w sobotę 16.03.2019 spotkało się by świętować Dzień Kobiet ale też by podziękować Pani Barbarze Sadowskiej, która zrezygnowała z pełnienia obowiązków przewodniczącej KGW. Pani Barbara, funkcję tę pełniła przez ponad dwanaście lat. Toast, drobne upominki ale też miła niespodzianka, którą sprawili Panowie, a dokładnie sołtys wsi Marek Wójcik oraz radni:Dariusz Matuszewski i Remigiusz Leciejewski, którzy obdarowali kobiety kwiatami.
Nowej przewodniczącej KGW Pani Hannie Kaaz życzymy powodzenia i satysfakcji z pełnionych zadań!
 
 
 
 
 
 

plakat konkurs 2Mamy dla Was niespodziankę! Ogłaszamy KONKURS PLASTYCZNY pt. „Bezpieczna droga - moja wymarzona ścieżka rowerowa”!
Główną nagrodą ufundowaną przez inicjatorów akcji "Rowerem. Leszno - Lasocice - Długie Stare", czyli Radnego Powiatu Remigiusza Leciejewskiego oraz Radnych Gminy Annę Urbańską, Dariusza Matuszewskiego, Dawida Nowaczyka oraz Mikołaja Kostaniaka jest ROWER! Nabór prac plastycznych trwa do 27.03.2019 r. do godz. 12:00.
Szczegóły na plakacie oraz poniżej w regulaminie konkursu.

bukietZ okazji Dnia Kobiet, wszystkiego co najlepsze, dużo zdrowia, radości, miłości, spełnienia najskrytszych marzeń, pogody ducha, życzą..


sołtys wsi Przybyszewo Marek Wójcik z radą sołecką,
radny Dariusz Matuszewski
i radny powiatowy Remigiusz Leciejewski

pobraneCzym byłoby życie bez kobiet..? Życzymy Wam drogie Panie z okazji Dnia Kobiet wszystkiego co najlepsze, dużo zdrowia, szczęścia, radości i uśmiechu! Wszystkiego najlepszego!
Koniecznie obejrzyjcie co przygotowali dla Was nasi wolontariusze - TUTAJ.

 

arimr winietaW związku ze zbliżającym się terminem rozpoczęcia przyjmowania wniosków o przyznanie płatności obszarowych na rok 2019, Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lesznie zaprasza Wszystkich zainteresowanych Rolników na szkolenie poświęcone:

- zasadom przyznawania płatności obszarowych w kampanii 2019, w tym delimitacja obszarów ONW oraz
- rejestracji Kół Gospodyń Wiejskich

Szkolenia odbędą się w dniach:
- 12 marzec 2019 roku (wtorek) w Sali przy ul. Jeziornej w Brennie o godzinie 10:00
- 14 marzec 2019 roku (czwartek) w Sali GOK, ul. Powstańców Wielkopolskich 7 w Lipnie o godz. 10:00.

Serdecznie zapraszamy.
Wielkopolski Oddział Regionalny, Biuro Powiatowe ARiMR w Lesznie

święciechowa 2019 1Ruszają objazdowe zbiórki odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Podczas zbiórek objazdowych odbierane są z nieruchomości zamieszkałych następujące odpady..:

rada przybsyzewA oto nowy Sołtys wsi Przybyszewo Pan Marek Wójcik oraz nowa Rada Sołecka w składzie: Urszula Dolacińska, Mirosław Marach, Jarosław Molenda oraz Remigiusz Leciejewski.
Serdecznie gratulujemy!!

Podczas Zebrania wiejskiego była również obecna delegacja naszego stowarzyszenia - podziękowaliśmy Pani Urszuli za dotychczasową współpracę


Plakat dzwi otwarte noweDNI OTWARTE SZKOŁY W LASOCICACH

16 marca 2019 r. w godzinach 10:00 – 12:00

W PROGRAMIE:
• gra szkolna „Poszukiwacze przygód”
• zabawy plastyczne i ruchowe
• wizyty w krainie gier i zabaw
• upominki dla chłopca i dziewczynki
• ciekawe spędzanie czasu z całą rodziną
• zapoznanie z ofertą i bazą dydaktyczną szkoły
• możliwość rozmów indywidualnych z nauczycielami
• konsultacje ze specjalistami z różnych dziedzin
edukacji wychowania

Szczegóły na plakacie.

tescoHurra!! Mamy to! Zajęliśmy II miejsce, a tym samym otrzymamy grant w wysokości 3000 zł!
Projekt Mali Inżynierowie Gminy Święciechowa już niebawem rozpoczniemy realizować.