Dziś imieniny: Wita Jolanty Jutro: Aliny Benona

Fundacja Partycypacji Społecznej realizuje projekt "Cyfrowa Wielkopolska" dofinansowany z Funduszy Europejskich. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zadeklarował udział w projekcie. Projekt "Cyfrowa Wielkopolska" skierowany jest do osób w wieku 65 lat i powyżej zamieszkałych na terenie Gminy Święciechowa. Celem projektu jest rozwój kompetencji cyfrowych. W ramach projektu nastąpi zapoznanie odbiorców z funkcjonalnymi narzędziami oraz utrwalenie potrzeby rozwijania ich umiejętności cyfrowych w kontekście codziennego życia.

festyn przybyszewoSerdecznie zapraszamy na Festyn na powitanie lata w Przybyszewie, który odbędzie się już 23 czerwca! Szczegóły na plakacie. Do zobaczenia!

plakat festynSerdecznie zapraszamy na I Rodzinny Festyn Parafialny, który odbędzie się na placu przy kościele w niedzielę 2 czerwca. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

40 lecie święceń kapłańskich ks. Józefa Wilka40 lat temu (24 maja 1979) roku proboszcz naszej parafii ks. Józef Wilk przyjął święcenia kapłańskie. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą sprawowaną właśnie w intencji księdza proboszcza Józefa już w najbliższą niedzielę 26 maja 2019 roku o godz. 10:30.


Natomiast tydzień później w niedzielę 2 czerwca po Mszy Św. o godz. 10:30 odbędzie się festyn parafialny, na który już dzisiaj zapraszamy!

Informujemy o zmianie daty zajęć fitness w maju. Zajęcia odbędą się w środę 22 maja oraz w czwartek 30 maja o godz. 19 w sali wiejskiej w Lasocicach. Serdecznie zapraszamy!

zawody strażackie2019Już w niedzielę szykują się ciekawe zmagania! Również część naszych wolontariuszy będziecie mogli zobaczyć w strażackich barwach! Zapraszamy! 

ebruCiekawe warsztaty nas czekają - poprowadzą je wolontariusze z Turcji i Azerbejdżanu. Zapraszamy! Obowiązują wcześniejsze zapisy.

60350374 877177362633059 110813429001879552 nTydzień sportu i zdrowia w Szkole Podstawowej w Lasociach roczpoczęto treningiem piłki nożnej. W poniedziałek 13.05.2019 rodzice jak i dzieci trenowali pod okiem trenera. Galeria zdjęć z tego dnia - TUTAJ

Dzień 10 maja nasze Stowarzyszenie zapamięta na długo. Tego właśnie dnia otrzymaliśmy dwie radosne informacje - zdobyliśmy dwa kolejne granty na realizację ciekawych działań projektowych!

Pierwszy projekt złożyliśmy w partnerstwie ze Stowarzyszeniem "Przyjaciół Szkoły i Rozwoju Wsi Długie Stare" oraz Oddziałem PZERiI w Święciechowie. Otrzymaliśmy dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w wysokości 20 tys. zł na realizację projektu "COOLturalny senior"!

Drugim projektem na który uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 22 tys. zł z Narodowego Centrum Kultury jest projekt pn. "(Na)kręcone wsie".

Huuuuraaaa!

plakat kgw lasociceKoło Gospodyń Wiejskich z Lasocic zaprasza na Dzień Matki. Szczegóły na plakacie.

plakat szkolaDyrekcja, Rada Rodziców oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Lasocicach zapraszają na bezpłatne zajęcia organizowane w ramach tygodnia zdrowia! Szczegóły na plakacie.