Dziś imieniny: Romana Ludomira Jutro: Albina Antoniego

NjU1NTQyYQs0UzhnfgJsHncLbD04W2JIIBN0dn42YVxhBTZgYk5hDntGPj08HmAaOR5 Z2hKe19iCXtgfFR XWcDd2dmTHdeekQ8OjBUKQY6QiEjMBcnD3tbPjNzBA

 

Znamy już Radnych IV kadencji Młodzieżowej Rady Gminy Święciechowa. Oto oni:

 

 

 

 

grupowe mwpTo był niesamowity wieczór! W poniedziałek 5 października w Teatrze Miejskim w Lesznie odbyła się uroczysta Gala Młodzieżowych Wulkanów Partycypacji! Liderzy Młodzieżowych Inicjatyw otrzymali statuetki oraz certyfikaty. O większości z inicjatyw mogliśmy także podczas uroczystej gali obejrzeć film reportażowy. GRATULUJEMY! Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć na Facebooku - Młodzieżowe Wulkany Partycypacji oraz w mediach (leszno24.pl - TUTAJ, Radio Elka - TUTAJ).
Projekt sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Grafiki MWP 2Tutaj nas jeszcze nie było! W najbliższy wtorek o godz. 7:15 włączcie program Witaj Wielkopolsko w TVP 3 Poznań. Opowiemy w nim na żywo o efektach naszego projektu Młodzieżowe Wulkany Partycypacji! Trzymajcie za nas kciuki!

plakat bieg niedziela fbW związku z wprowadzonymi kolejnymi ograniczeniami jesteśmy zmuszeni zmienić formułę biegu "100 KM NA 100-LECIE SZKOŁY W LASOCICACH"! Nie odbędzie się wspólny bieg zaplanowany na niedzielę, ale zapraszamy do podjęcia wyzwania i zabawy!
Nowe zasady:

- W dniach 10-11.10.2020 (sobota lub niedziela) pokonaj dystans co najmniej 1 km (biegiem, pieszo lub z kijkami nordic-walking).
- Zrób sobie zdjęcie podczas powyższej aktywności fizycznej i dodaj je właśnie pod postem na Facebooku Szkoły Podstawowej w Lasocicach.
Spośród pierwszych 100 osób wylosujemy nagrody! Razem pokonamy więcej!

wybory urna glosowanieJuż w poniedziałek 5 października rozpoczyna się głosowanie we wyborach do Młodzieżowej Rady Gminy Święciechowa! Jacy kandydaci zgłosili się z okręgów w Lasocicach oraz w Przybyszewie?

gra terenowa foto stacja20 września odbyła się gra terenowa "Za naszych czasów, czyli 100-lecie Szkoły Podstawowej w Lasocicach". Wydarzenie zostało uznane za inaugurację całorocznych obchodów tego jubileuszu. Impreza została przygotowana w ramach projektu Młodzieżowe Wulkany Partycypacji. Za organizację odpowiedzialne były wolontariuszki naszego stowarzyszenia Zuzanna Leciejewska i Wiktoria Olejniczak wraz z szóstką wolontariuszy.

plakat100kmszkolaW miesiącu październiku odbędzie się kolejne wydarzenie związane z obchodami 100-lecia Szkoły Podstawowej w Lasocicach. Zapraszamy do sportowej aktywności i wspólnego pokonania 100 km na 100 lecie już w niedzielę 11 października! Start i meta znajdować się będą na boisku sportowym Orlik w Lasocicach. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13. Szczegóły poniżej.

Taekwondo gorwaOrganizatorzy serdecznie zapraszają w każdy piątek o godz. 16 na zajęcia Taekwondo dzieci i młodzież od lat 5. Pierwszy trening już w najbliższy piątek tj. 02.10. 2020 o godz.16 w klubie ZMW w Przybyszewie (przy placu zabaw w Przybyszewie).
Wszelkie pytania prosimy kierować do trenera Tomasza Gorwy pod numer telefonu 669 180 861.
Zajęcia w październiku odbywać się będą nieodpłatnie.

Tworzymy Przybyszewski QuestRozpoczęliśmy dzisiaj realizację kolejnego projektu "Przybyszewski Quest". Zapraszamy dzieci i młodzież do pomocy przy stworzeniu questu o Przybyszewie! Na warsztatach poznacie czym są questy, wybierzemy się na spacer... i ułożymy quest z zagadkami o Przybyszewie!
Pierwsze zajęcia już w sobotę - zapiszcie się koniecznie. Ilość miejsc ograniczona.
Projekt finansowany przez Gmina Święciechowa.

foto muralNa "granicy" Lasocic i Przybyszewa powstał właśnie mural! Przedstawia on ptaki jadące na deskorolkach w kierunku znaku Lasocic i Przybyszewa. Mural zaprojektowała i wykonała artystka Dagmara Angier-Sroka (również autorka muralu z Przybyszewa z 2018 r.). Mural mógł powstać właśnie w tym miejscu dzięki zaangażowaniu młodzieży, która zgłosiła swój pomysł do projektu Młodzieżowe Wulkany Partycypacji oraz dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Uroczyste odsłonięcie muralu a także podsumowanie konkursu "O czym rozmawiają ptaki jadące do Przybyszewa?" odbyło się w niedzielne popołudnie 20 września 2020 r. Zdjęcia z tej uroczystości można zobaczyć TUTAJ.

zaproszenie mural odsłoniecieSerdecznie zapraszamy na uroczystość odsłonięcia muralu w Przybyszewie (przy ul. Granicznej), które odbędzie się w najbliższą niedzielę (20 września) o godz. 14.

Podkategorie