Dziś imieniny: Franciszka Joanny Jutro: Marii Cezarego

20180319102226 wowlogoZ wielką radością informujemy, że nasz projekt "Rajd rowerowy - poznajmy piękno naszych wsi" otrzymał dofinansowanie w wysokości 10 tysięcy złotych w ramach konkursu "Nasza wieś naszą wspólną sprawą" z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Na 69 złożonych projektów.. mamy 17 miejsce! Dobra passa trwa! Już niebawem zaczynamy działania!!

zapisy grafika part 2 1Już w najbliższą niedzielę 17 czerwca oraz 24 czerwca w godz. 9-11:30 w Kuźni marzeń w Lasocicach będą na Was czekać nasi wolontariusze, u których będziecie mogli się zapisać na ORIENTUJ SIĘ 2018!
Oczywiście jeśli chcecie i macie możliwość - możecie zapisać się ONLINE pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/1Z4amYCzHdOnoMFVRCoSCsPmCD4prDQUbg0EYH6HAySQ/viewform?edit_requested=true

 

Sniepodległa kopiaMikołaj Kostaniak - Prezes naszego Stowarzyszenia znalazł się w gronie 10 osób nominowanych do Nagrody Frankiewicza! Spośród nominowanych osób Kapituła Konkursu już w najbliższą sobotę wybierze laureata Konkursu!
Zachęcamy do obejrzenia filmu o Mikołaju i tym co robi na co dzień. Osoby, które posiadają konto na portalu społecznościowym Facebook również zachęcamy do oddania głosu w głosowaniu na Nagrodę Publiczności poprzez kliknięcie w link (TUTAJ) a następnie kliknięcie "Lubię to" - polubienie filmiku. Każdy jeden "lajk" to jeden głos. Głosowanie trwa do najbliższego piątku 15 czerwca.
W filmie wystąpili m.in Wójt Gminy Święciechowa Marek Lorych, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lasocicach Iwona Jąder, Proboszcz parafii Lasocice ks. Józef Wilk oraz Sekretarz Stowarzyszenia ZMW Paulina Stachowska.

O konkursie można również przeczytać na stronie www.nagrodafrankiewicza.pl .

plakatW lipcu już po raz XIV do Lasocic przyjedzie Pociąg do Cooltury, czyli Międzynarodowe Warsztaty dla dzieci i młodzieży organizowane przez Fundację Centrum Aktywności Twórczej!
Zapisy już trwają, a udział w pólkoloniach jest bezpłatny! Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji TUTAJ.

IMG 2770 001Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć (TUTAJ) z tegorocznej procesji podczas Uroczystości Bożego Ciała w naszej parafii Lasocice - 31.05.2018 r.

bieg orientuj sie PLAKAT 1Fundacja Centrum Aktywności Twórczej serdecznie zaprasza na wielkie wakacyjne show! „ORIENTUJ SIĘ 2018!
Już w niedzielę 1 lipca 2018 r. na boisku sportowym przy ul. Okrężnej w Lasocicach!
A po biegu.. ZUMBA, FESTIWAL KOLORÓW i KINO PLENEROWE!

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie pragnie poinformować o przystąpieniu do projektu (S)Twórz Niepodległość, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa". Partnerami w projekcie są Archiwum Państwowe w Lesznie, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Oddział w Lesznie, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych INGA w Śmiglu oraz Stowarzyszenie ZMW.
 
Celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży i społeczności lokalnej subregionu Miasta Leszna odnośnie wkładu Leszna i okolic na rzecz odzyskiwania niepodległości przez Polskę. Cel ten realizowany będzie poprzez zaangażowanie młodzieży we wspólne tworzenie przestrzeni edukacyjnej. Przestrzeń będzie tworzona dzięki zapewnieniu młodzieży serii wykładów nt. kontekstu historycznego oraz warsztatów zwiększających kompetencje artystyczno-manualne. Efektem trwałym projektu, oprócz przestrzeni edukacyjnej będzie ukazanie się 4 publikacji dotyczących wydarzeń, postaci i historii istotnej dla odzyskania niepodległości z perspektywy regionu. Projekt ma upowszechniać wiedze historyczną oraz integrować społeczność lokalną poprzez wspólną pracę i jej efekty.
Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa"
 
 Sniepodległa

share plPo tygodniu głosowania nasz projekt "Dzieci dzieciom listy piszą" zajmuje obecnie... II miejsce!

Jesteście niesamowici! Głosujemy dalej!
I miejsce - OSP Sobiałków - 4228 głosów
II miejsce - Stowarzyszenie ZMW - 4082 głosów
III miejsce - Stowarzyszenie Mażoretek Orkiestry Dętej Miasta Leszna - 2001 głosów

Na nasz projekt można głosować w następujących sklepach Tesco: Gostyń Leszczyńska 5, Kościan Śmigielska 53A, Leszno Poznańska 3, Rawicz Stanisława Kamińskiego 2.


Głosowanie trwa do 4 czerwca!

instragramNasze stowarzyszenie posiada swój profil w aplikacji Instagram! Serdczenie zachęcamy by nas obserwować!
Nasz profil znajdziesz TUTAJ.

DZIEŃ MATKI 2018 plakat 1Serdecznie zapraszamy na ognisko z okazji Dnia Matki. Szczegóły na plakacie!