Dziś imieniny: Wita Jolanty Jutro: Aliny Benona

orlik ogloszenieW imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy! Szczegóły na plakacie.

plakat drogaW piątek 12 kwietnia br. po mszy świętej o godz. 18 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie i zakończenie w kościele w Lasocicach. Bardzo prosimy delegacje młodzieży, grup duszpasterskich, przedstawicieli miejscowości o niesienie krzyża.

Spośród wszystkich prac konkursowych do etapu finału Komisja Konkursowa wybrała 13. Dla zwycięzcy, czyli autora pracy która zdobędzie najwięcej polubień na Facebooku mamy przygotowany ROWER! Każdy z finalistów otrzyma również inne drobniejsze nagrody. Etap finału polega na głosowaniu za pośrednictwem Facebooka. Głosowanie odbywa się poprzez polubienie zdjęcia przedstawiającego poszczególną pracę plastyczną, które zostaną umieszczone na profilu Facebooka "Rowerem. Leszno-Lasocice-Długie Stare". Za ważnie oddany głos uważa się tylko dwie ikony: w kształcie uniesionego w górę kciuka oraz serca. Inne ikony nie będą brane pod uwagę. Można oddać głosy na więcej niż jedną finałową pracę.
Głosowanie trwa od 1.04.2019 godz. 9:00 do 5.04.2019 godz. 22:00.
Zachęcamy do głosowania i udostępniania - TUTAJ.

54799091 2327326144211623 4147014112263536640 nSerdecznie zapraszamy na spotkanie Muzykowanie z pasją. Szczegóły na plakacie.

Sołtys wraz z Radą Sołecką i Radnym zaprasza wszystkich mieszkańców 13 kwietnia (w sobotę) na godzinę 10.00 na wspólne sprzątanie Przybyszewa (ul. Wiejskiej -pobocza, terenu wokół figury i placu zabaw). Razem możemy dużo. Wspólnie zadbajmy o piękno naszej wsi. Po sprzątaniu słodki poczęstunek w sali wiejskiej. Zbiórka koło placu zabaw.

podusmowanieJuż za tydzień chcemy Was zaprosić na spotkanie podsumowujące naszą akcję Rowerem. Leszno - Lasocice - Długie Stare. Spotkamy się w niedzielę 7 kwietnia o godz. 12 w Kuźni marzeń w Lasocicach. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem, przedstawicieli mediów oraz dzieci i młodzież, które uczestniczyły w konkursie plastycznym.
Podczas spotkania:
✅podsumujemy działania w ramach naszej akcji
✅wręczymy nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego (główna nagroda to rower) oraz upominki dla pozostałych uczestników
✅podpiszemy oficjalnie petycję oraz spakujemy w kopertę całą dokumentację, która następnego dnia zostanie wysłana do Ministerstwa Infrastruktury oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Podczas spotkania odbędzie się jednocześnie wystawa prac konkursowych. Po spotkaniu słodki poczęstunek, na który zapraszamy!

pogooonZapraszamy do udziału w Pogoni za zającem 2019!

Zapisy tylko do 12 kwietnia w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Lasocicach. Szczegóły na plakacie.

Informacja oraz zgoda rodzica/opiekuna - TUTAJ.

wiesia mW przeciągu ostatnich miesięcy wiele się pozmieniało w naszej społeczności. Mieszkańcy wybrali m.in nowych Radnych Gminy, Sołtysów oraz członków Rad Sołeckich. Chcemy poznać bliżej te osoby i nie tylko te osoby. Co miesiąc na naszej strony będziemy zamieszczali rozmowę z jedną z znanych osób, społeczników, mieszkańców, pasjonatów. Pierwszą rozmowę przeprowadziliśmy z Wiesławą Małycha - nowym sołtysem sołectwa Lasocice. Życzymy miłej lektury!

warsztaty wielkanocSerdecznie zapraszamy zarówno dzieci jak i osoby dorosłe na wielkanocne warsztaty, które odbędą się w Kuźni marzeń w Lasocicach. Szczegóły na plakacie.

fitnessStowarzyszenie ZMW oraz Radny Gminy Święciechowa Mikołaj Kostaniak serdecznie zapraszają na zajęcia fitness, które w każdą środę o godz. 19 odbywać się będą w Sali Wiejskiej w Lasocicach. Szczegóły na plakacie.

53615564 373833926792288 3714308754330615808 n Koło Gospodyń z Przybyszewa w sobotę 16.03.2019 spotkało się by świętować Dzień Kobiet ale też by podziękować Pani Barbarze Sadowskiej, która zrezygnowała z pełnienia obowiązków przewodniczącej KGW. Pani Barbara, funkcję tę pełniła przez ponad dwanaście lat. Toast, drobne upominki ale też miła niespodzianka, którą sprawili Panowie, a dokładnie sołtys wsi Marek Wójcik oraz radni:Dariusz Matuszewski i Remigiusz Leciejewski, którzy obdarowali kobiety kwiatami.
Nowej przewodniczącej KGW Pani Hannie Kaaz życzymy powodzenia i satysfakcji z pełnionych zadań!