Dziś imieniny: Wita Jolanty Jutro: Aliny Benona

plakat konkurs 2Mamy dla Was niespodziankę! Ogłaszamy KONKURS PLASTYCZNY pt. „Bezpieczna droga - moja wymarzona ścieżka rowerowa”!
Główną nagrodą ufundowaną przez inicjatorów akcji "Rowerem. Leszno - Lasocice - Długie Stare", czyli Radnego Powiatu Remigiusza Leciejewskiego oraz Radnych Gminy Annę Urbańską, Dariusza Matuszewskiego, Dawida Nowaczyka oraz Mikołaja Kostaniaka jest ROWER! Nabór prac plastycznych trwa do 27.03.2019 r. do godz. 12:00.
Szczegóły na plakacie oraz poniżej w regulaminie konkursu.

bukietZ okazji Dnia Kobiet, wszystkiego co najlepsze, dużo zdrowia, radości, miłości, spełnienia najskrytszych marzeń, pogody ducha, życzą..


sołtys wsi Przybyszewo Marek Wójcik z radą sołecką,
radny Dariusz Matuszewski
i radny powiatowy Remigiusz Leciejewski

pobraneCzym byłoby życie bez kobiet..? Życzymy Wam drogie Panie z okazji Dnia Kobiet wszystkiego co najlepsze, dużo zdrowia, szczęścia, radości i uśmiechu! Wszystkiego najlepszego!
Koniecznie obejrzyjcie co przygotowali dla Was nasi wolontariusze - TUTAJ.

 

arimr winietaW związku ze zbliżającym się terminem rozpoczęcia przyjmowania wniosków o przyznanie płatności obszarowych na rok 2019, Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lesznie zaprasza Wszystkich zainteresowanych Rolników na szkolenie poświęcone:

- zasadom przyznawania płatności obszarowych w kampanii 2019, w tym delimitacja obszarów ONW oraz
- rejestracji Kół Gospodyń Wiejskich

Szkolenia odbędą się w dniach:
- 12 marzec 2019 roku (wtorek) w Sali przy ul. Jeziornej w Brennie o godzinie 10:00
- 14 marzec 2019 roku (czwartek) w Sali GOK, ul. Powstańców Wielkopolskich 7 w Lipnie o godz. 10:00.

Serdecznie zapraszamy.
Wielkopolski Oddział Regionalny, Biuro Powiatowe ARiMR w Lesznie

święciechowa 2019 1Ruszają objazdowe zbiórki odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Podczas zbiórek objazdowych odbierane są z nieruchomości zamieszkałych następujące odpady..:

rada przybsyzewA oto nowy Sołtys wsi Przybyszewo Pan Marek Wójcik oraz nowa Rada Sołecka w składzie: Urszula Dolacińska, Mirosław Marach, Jarosław Molenda oraz Remigiusz Leciejewski.
Serdecznie gratulujemy!!

Podczas Zebrania wiejskiego była również obecna delegacja naszego stowarzyszenia - podziękowaliśmy Pani Urszuli za dotychczasową współpracę


Plakat dzwi otwarte noweDNI OTWARTE SZKOŁY W LASOCICACH

16 marca 2019 r. w godzinach 10:00 – 12:00

W PROGRAMIE:
• gra szkolna „Poszukiwacze przygód”
• zabawy plastyczne i ruchowe
• wizyty w krainie gier i zabaw
• upominki dla chłopca i dziewczynki
• ciekawe spędzanie czasu z całą rodziną
• zapoznanie z ofertą i bazą dydaktyczną szkoły
• możliwość rozmów indywidualnych z nauczycielami
• konsultacje ze specjalistami z różnych dziedzin
edukacji wychowania

Szczegóły na plakacie.

tescoHurra!! Mamy to! Zajęliśmy II miejsce, a tym samym otrzymamy grant w wysokości 3000 zł!
Projekt Mali Inżynierowie Gminy Święciechowa już niebawem rozpoczniemy realizować.

Przypominamy, iż już w najbliższą środę 6 marca o godz. 19 w sali wiejskiej w Przybyszewie odbędzie się zebranie wiejskie podczas którego zostanie wybrany nowy sołtys wsi Przybyszewa oraz członkowie Rady Sołeckiej.
Serdecznie zapraszamy!

 

sprzatne lasuStowarzyszenie ZMW zaprasza do udziału w akcji sprzątania lasu w Przybyszewie i Lasocicach. W ten sposób możecie z nami spędzić sobotnie popołudnie 9 marca. Startujemy o godz. 14 przy placu zabaw w Przybyszewie.
Zależy nam na dbaniu o naszą małą Ojczyznę i środowisko przyrodnicze. Chcemy cieszyć się czystym środowiskiem! Zapraszamy całe rodziny - zarówno najmłodszych, dorosłych jak i tych najstarszych! Uczmy dzieci, uczmy dorosłych - uczmy się nawzajem troski o nasze otoczenie i środowisko!
Każdy otrzyma od nas rękawiczki oraz worki na śmieci. Następnie w grupach kilkuosobowych wyruszymy różnymi drogami do lasu by pozbierać znajdujące się tam śmieci. Na zakończenie zapraszamy osoby uczestniczące w akcji na ognisko i smażenie kiełbasek przy placu zabaw w Przybyszewie.

rada lasocice28 lutego w sali wiejskiej w Lasocicach odbyło się zebranie wiejskie podczas którego mieszkańcy Lasocic wybrali nowego sołtysa i radę sołecką na najbliższe 4 lata. Nowym sołtysem sołectwa Lasocice i Ogrody została wybrana Wiesława Małycha. Członkami Rady Sołeckiej zostali: Anna Wasilewska, Marika Solska, Piotr Samolak, Marcin Pietrzak oraz Mikołaj Kostaniak.