Dziś imieniny: Romany Damiana Jutro: Macieja Marka

BIJEMY REKORD FREKWENCJI NA WYBORACH SAMORZĄDOWYCH W LASOCICACH 2Drodzy obywatele, a zwłaszcza mieszkańcy Lasocic, Przybyszewa i Ogrodów! Już za 2 tygodnie - 21 października odbędą się WYBORY SAMORZĄDOWE! Co wybory frekwencja w naszym lokalu wyborczym w Lasocicach utrzymuje się na poziomie 40-50%.. to świadczy o tym, iż głosuje nawet nie połowa społeczeństwa! Czas to zmienić!

APLEUJEMY: Pójdźmy tego dnia wszyscy do urn wyborczych i pokażmy, że każdemu i każdej z nas zależy na naszej lokalnej społeczności - naszej "małej Ojczyźnie"! Wyraźmy w ten sposób nasz patriotyzm, zdecydujmy kto będzie nas reprezentował w Radzie Gminy, Radzie Powiatu, Sejmiku Wojewódzkim oraz kto zostanie Wójtem!

konrad wikaW poniedziałek 8 października zostały ogłoszone wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Gminy Święciechowa. Z Lasocic młodzież wybrała Konrada Żukowskiego, zaś z Przybyszewa Wiktorię Olejniczak. Serdecznie gratulujemy!

Na stronie internetowej www.swieciechowa.pl znajduje się obwieszczenie Wójta Gminy wraz z informacją kto został wybrany Radnym w pozostałych okręgach wyborczych.

43480568 1775988709178754 5182115618739978240 nDziś 08.10.2018 r. podpisaliśmy umowę z Fundacją Orszak Trzech Króli na organizację Orszaku Trzech Króli w Lasocicach. Bardzo się cieszymy, że po raz drugi to wydarzenie zagości do naszych miejscowości już 6 stycznia 2019 roku!

IMG 3230W niedzielę 7 października 2018 r. na placu wokół kościoła w Lasocicach odbył się I Piknik Historyczny „Wspólnie dla Niepodległej”. W ten sposób mieszkańcy z Lasocic i Przybyszewa świętowali w swojej „małej Ojczyźnie” 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości! Były pieśni patriotyczne, inscenizacja partyzanckiej potyczki pomiędzy Niemcami a Polakami, rozdawanie flag biało czerwonych mieszkańcom, ciepły poczęstunek oraz podsumowanie konkursu plastycznego „Moja Niepodległa Ojczyzna” wraz z wystawą.


Zapraszamy również do galerii ze zdjęciami - TUTAJ. W najbliższym tygodniu umieścimy także film z Pikniku. Bądźcie z nami i nas obserwujcie!
 

legoW związku z międzynarodowymi dniami kodowania, serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w zajęciach z robotyki LEGO. Projekt to propozycja zajęć edukacyjnych, która wprowadzi uczniów w świat nauki w bezpiecznej atmosferze małych grup, w otoczeniu klocków LEGO bardzo znanych dzieciom.

Planujemy zorganizować spotkanie 1,5 godzinne LEGO WEDO dla grupy 8-9 lat oraz 3 godz. MINDSTORMS 10-13 lat. Spotkania odbędą się w Lasocicach w siedzibie Kuźni Marzeń dla dzieci ze wsi.
Zajęcia prowadzone będą przez 2 doświadczonych prowadzących, którzy mają  wieloletnie doświadczenie w zajęciach z robotyki.
 
Zajęcia organizowane będą: 13.10.2018 w Lasocicach w Kuźni Marzeń.

1534154690Huuura! Kolejny projekt nasz! Narodowe Centrum Kultury ogłosiło wyniki Konkursu "Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska". Otrzymaliśmy 18 tysięcy złotych na realizację projektu "Wieś kulturą malowana".

Brawo my!

emilka piknikJuż za tydzień spotkamy się na PIKNIKU HISTORYCZNYM - WSPÓLNIE DLA NIEPODLEGŁEJ! Rozpoczynamy już o godz. 11:30 na placu wokół kościoła w Lasocicach. Jakie przygotowaliśmy dla Was atrakcje?

- Odbędzie się inscenizacja w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej GRH Bojanowo

- Rozdamy 100 flag biało czerwonych na 100 lecie Niepodległości

- Wystawa prac konkursowych „Moja Niepodległa Ojczyzna” oraz ogłoszenie wyników konkursu

 ..oraz smaczna grochówka!

Serdecznie zapraszamy!

emilka i wiktoriaZnamy już pierwszych radnych III Kadencji Młodzieżowej Rady Gminy Święciechowa! Jest wśród nich już Młodzieżowy Radny z Lasocic, natomiast dwie kandydatki z Przybyszewa powalczą o zdobycie mandatu Radnej - obie to wolontariuszki naszego Stowarzyszenia.
Młodzieży - teraz wszystko zależy od was!
 

5ba0e555d7d8f oJuż 21 października pójdziemy do urn wyborczych by wybrać radnych gminy i powiatu, wójtów oraz radnych sejmików wojewódzkich. Tego dnia odbędą się wybory samorządowe. Ilu radnych wybiorą mieszkańcy Lasocic i Przybyszewa i kto kandyduje? Kto zostanie wójtem Gminy Święciechowa?

 

IMG 3923 002W sobotę 15 września trzydziestoosobowa grupa pielgrzymów z parafii Lasocice oraz grupa ze Strzyżewic udała się na pielgrzymkę na Jasną Górę do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Z pielgrzymami obecny był również ks. proboszcz Józef Wilk.

Zachęcamy do objerzenia filmu z Rodzinnego Rajdu Rowerowego, który odbył się w Przybyszewie 9 września br. Dziękujemy TOMMY MEDIA za współpracę i realizację filmu. Filmik można obejrzeć TUTAJ.

Podkategorie