Dziś imieniny: Romana Ludomira Jutro: Albina Antoniego

18118810 301930883575438 7188295503881177135 n  W sobotę 22.04.2017r w Ślesinie pod Koninem ZPi T Marynia ze Święciechowy brał udział w 8  WIELKOPOLSKIM  FESTIWALU TAŃCA  „TAŃCZĄCE TRZEWICZKI”.  „Marynia” na konkurs przygotowała dwie grupy taneczne, które zdobyły miejsca na podium!

KOREPETYCJE page 001Masz problemy z nauką? Nie potrafisz rozwiązać zadania domowego? A może po prostu czegoś nie rozumiesz?
Przyjdź we wtorek o godz. 17 do Kuźni marzeń, a bardzo chętnie ci pomożemy!

4c678b1ebfe23bc03db047823c76b4b5

 Szanowni Państwo! Serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy oddane na projekt "Kreatywnie w Kuźni Marzeń"! Niestety tym razem się nie udało.. ale się nie poddajemy i idziemy do przodu! Raz jeszcze dziękujemy!

IMG 0505Trwają rekolekcje wielkopostne w lasocickiej parafii, które prowadzi o. Krzysztof Jurewicz OMI. Wieczorem w Niedzielę Palmową (09.04) miało miejsce Misterium Drogi Krzyżowej – Teatr Cieni, w którym wystąpiła młodzież. Natomiast w wieczór Wielkiego Poniedziałku odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Lasocic. Jak co roku bardzo licznie obecni byli mieszkańcy naszych miejscowości, którzy zaangażowali się w niesienie krzyża, a strażacy z Lasocic i Przybyszewa czuwali nad bezpieczeństwem i szli z pochodniami. Zapraszamy do galerii ze zdjęciami (Fot. Dawid Sowa) oraz do uczestnictwa w rekolekcjach (plan tutaj).

DSCN0785Ponad 110 dzieci spędziło niedzielne popołudnie na „Pogoni za zającem” Przybyszewie. Pogoda dopisała tak samo jak nastroje i motywacja uczestników do poszukiwania zajączka wielkanocnego.
Dzieci udały się na podchody do lasu dwoma trasami, gdzie do wykonania miały różnego rodzaju zadania. Były to m.in. zbudować szałas dla zająca, przejść slalom z jajkami, otoczyć remizę strażacką wokół własnymi rękoma, zaśpiewać piosenkę oraz zatańczyć popularne „kaczuchy”. Wszystkie zadania sprawiły dzieciom dużo radości. Po dotarciu na metę dzieci spotkały zajączka wielkanocnego, który wszystkie dzieci obdarował słodyczami tak, że koszyczki które przyniosły dzieci zostały zapełnione. Mamy nadzieję, że zarówno dzieciom jak i rodzicom bardzo się podobało.. i spotkamy się na kolejnym szukaniu zajączka za rok!

Bardzo serdecznie witamy Państwa na naszej nowej stronie internetowej www.przybyszewo.pl .
Po dość długiej przerwie cieszymy się, że znów razem możemy tutaj być. Ta strona jest stworzona po to, by informować o ciekawych wydarzeniach, które się dzieją w naszej lokalnej społeczności - a dzieje się ich bardzo dużo!

Serdecznie zapraszamy do codziennego zaglądania na stronę!

IMG 0292 001W sobotę 1 kwietnia blisko 50 osobowa grupa mieszkańców Lasocic, Przybyszewa a także Leszna pielgrzymowali na Jasną Górę do Częstochowy. Dzień rozpoczęli już dość wcześnie gdyż o 4 nad ranem już wyjechali. Na miejscu pielgrzymi zwiedzili najważniejsze miejsca Jasnogórskiego klasztoru z przewodnikiem. Natomiast w samo południe miała miejsce uroczysta msza św. w kaplicy przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej którą koncelebrował także proboszcz lasocickiej parafii ks. Józef Wilk. Popołudniu wiele czasu wolnego pielgrzymi wykorzystali na spacery, zwiedzanie Częstochowy, odpoczynek a także prywatną modlitwę.

bog jest milosciaSerdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznych rekolekcjach wielkopostnych - zarówno szkolnych jak i parafialnych. Zapraszamy do zapoznania się z ciekawym programem. Rekolekcje głosić będzie o. Krzysztof Jurewicz OMI w dniach 8-12 kwietnia 2017 r.

 

MISTERIUM DROGI KRZYŻOWEJ plakat page 001Serdecznie zapraszamy na
Misterium Drogi Krzyżowej (Teatr Cieni) już w Niedzielę Palmową o godz. 20
oraz na
Drogę Krzyżową ulicami Lasocic w Wielki Poniedziałek o godz. 19:15.
Rozważania poprowadzi o. Krzysztof Jurewicz OMI - tegoroczny rekolekcjonista. Szczegóły na plakacie

 

17309859 1238802452905207 2617822721621785063 nW środę 22 marca w Kuźni Marzeń w Lasocicach odbyły się warsztaty, podczas których uczestnicy wykonywali kolorowe palmy wielkanocne. Tradycją w Polsce stało się już, iż w Niedzielę Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień przynosi się do kościoła barwne palmy. W zajęciach dzieciom pomagała Młodzieżowa Rada Gminy Święciechowa, której bardzo serdecznie dziękujęmy za pomoc i przyjęte zaproszenie. Jednocześnie zapraszamy już teraz wszystkie dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie na najładniejszą palmę wielkanocną już w Niedzielę Palmową. Poniżej kilka zdjęć.

Podkategorie