Dziś imieniny: Romana Ludomira Jutro: Albina Antoniego

majowe przybyszewo022Zgodnie z wieloletnią tradycją w miesiącu maju w Przybyszewie przy figurze Matki Bożej odbywają się nabożeństwa majowe. W tym roku ze względu na obecnie panującą pandemię koronawirusa, obowiązują zaostrzone środki bezpieczeństwa. W nabożeństwie może uczestniczyć maksymalnie 15 osób, każdy powinien mieć zasłonięte usta oraz nos, a pomiędzy osobami zachowana bezpieczna odległość. Nabożeństwa majowe odbywają się codziennie o godz. 19.

765aaaaaDzisiaj obchodzimy Dzień Strażaka - 4 maja to święto św. Floriana! W tym szczególnym dniu składamy Druhom i Druhnom życzenia wszelkiej pomyślności. Kierujemy słowa uznania i podziękowania, za waszą gotowość i zaangażowanie w służbę strażacką, jakiej się podjęliście!

Stowarzyszenie ZMW

mpwik wsparcieBardzo dziękujemy za przyznane wsparcie naszemu Stowarzyszeniu przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie. Gdy tylko obecna sytuacja i względy bezpieczeństwa na to pozwolą to w Kuźni marzeń odbędzie się cykl zajęć proekologicznych. Cieszymy się, że będziemy mogli włączyć się w ten sposób w obchody 120 lecia Leszczyńskich Wodociągów!

Dziękujemy!

mikA w kwietniu zapraszamy Was na wywiad z Prezesem Stowarzyszenia ZMW Przybyszewo oraz Radnym Rady Gminy Święciechowa Mikołajem Kostaniakiem! W tym szczególnym czasie życzymy miłej lektury oraz zdrowia dla naszych czytelników!

MWP plakat nowyStowarzyszenie „ZMW” w ramach projektu „Młodzieżowe Wulkany Partycypacji” ma przyjemność zaprosić do udziału w projekcie młodzież w wieku 13-19 lat z terenu powiatów: gostyński, kościański, rawicki, leszczyński i miasto Leszno. Poniżej znajduje się więcej informacji! Zachęcamy do wzięcia udziału!

Uwaga mieszkańcy Przybyszewa, Lasocic i Ogrodów!
Przekazujemy prośbę od inkasenta Krystiana z Zakładu Usług Wodnych. W związku z ograniczaniem kontaktów osobistych bardzo prosi o przesłanie smsa ze stanem licznika wody na nr 691 111 242. SMS powinien zawierać imię , nazwisko, adres oraz oczywiście stan licznika wody. Bardzo dziękujemy!

#zostanmywdomu

92387832 662678227849973 6883676301572440064 nPogodnych i Radosnych Świąt Wielkanocnych, życzy Wam Stowarzyszenie ZMW!

92680313 627917011124659 3545909606414811136 n

#koronadlamedyków #światowydzieńzdrowia

7 kwietnia obchodzony jest Światowy dzień zdrowia. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym szczególnym okresie walczą o nasze życie i zdrowie! Jesteśmy z Wami!

transmisje wielki tydzienW tym roku Święta Wielkanocne spędzimy w domach. Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lasocicach zaprasza na codzienne tranmisje Mszy Świętych na żywo. Na grafice można zapoznać się z godzinami transmitowanych Mszy Świętych w Wielkim Tygodniu oraz w Wielkanoc. Zachęcamy do uczestnictwa.

Link do transmisji - TUTAJ.

maseczki gminaDrodzy Mieszkańcy Lasocic, Przybyszewa i Ogrodów!
Razem z wolontariuszami przyniesiemy do Waszych domów maseczki wielokrotnego użytku. Przekażemy je osobiście lub powiesimy zapezpieczone na klamce - wszystko z zachowaniem należytych środków ostrożności. Maseczki otrzymała już część mieszkańców Lasocic i Ogrodów, zaś w tym tygodniu rozniesiemy je w Przybyszewie. Maseczki trafią do każdego mieszkańca naszej gminy. Gmina Święciechowa zakupiła materiał, a maseczki powstały dzięki zaangażowaniu mieszkańców naszej gminy, którzy je uszyli! Przed pierwszym użyciem prosimy maseczkę wyprać. Maseczki są bezpłatne.

D Z I Ę K U J E M Y za Waszą pomoc i zaangażowanie! 

kfc zdjecieMc Donald czy KFC? Oto jest pytanie! Na prośbę Urzędu Gminy w Święciechowie Stowarzyszenie ZMW przeprowadza wśród mieszkańców Lasocic, Przybyszewa i Ogrodów konsultacje społeczne dotyczące preferencji żywieniowych. Potencjalny fast-food ma być zlokalizowany tuż przy drodze ekspresowej S5 (na mapce lokalizacyjnej w artykule).

O tym, że jedna z popularnych restauracji ma powstać właśnie przy drodze szybkiego ruchu w Lasocicach dyskutowali jeszcze przed pandemią koronawirusa Radni Gminy Święciechowa, którzy również są podzieleni. Radna Anna Wasilewska i Mikołaj Kostaniak z Lasocic stanowczo opierają się przy propozycji Mc Donalda, natomiast Radny Dariusz Matuszewski chciałby by powstało KFC. Mieszkańcy Lasocic i Ogrodów będą stali murem za decyzją naszych Radnych by był to McDonalnd! Świadczy o tym wynik ankiet, które zbierałam podczas roznoszenia nakazów podatkowych mieszkańcom - tłumaczy Wiesława Małycha, sołtys sołectwa Lasocice. Decyzję stanowczo odpiera jednak Przybyszewo. Nasi mieszkańcy to nie tylko młodzież, ale i osoby starsze, które wolą zdecydowanie KFC - ripostuje Marek Wójcik, sołtys Przybyszewa.

Jak podkreśla UG w Święciechowie, Mc Donald lub KFC ma powstać jeszcze w tym roku, zaś otwarcie mogłoby nastąpić podczas Dożynek zaplanowanych na 15 sierpnia... jednak najpierw do porozumienia muszą dojść sołtysi, radni i mieszkańcy.

Poniżej przedstawiamy ankietę internetową, w której mogą się wypowiedzieć mieszkańcy. Bardzo prosimy o liczne wypełnienie - niech zwycięży demokracja!

 

Podkategorie