Dziś imieniny: Pelagii Piotra Jutro: Ireny Jana

kzgrlJuż w sobotę 10 marca w Przybyszewie, Lasocicach o Ogrodach - objazdowa zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
 

mzkOd wtorku 3 kwietnia do Lasocic zawitają podmiejskie autobusy! Taką miłą wiadomością Pan Wójt Marek Lorych zaskoczył mieszkańców Lasocic podczas zebrania wiejskiego, które odbyło się dzisiaj (28.02.2018 r.) w Sali wiejskiej.
Autobus będzie zatrzymywał się przez torami (przy ul. Kolejowej) i będzie kursował w dni nauki szkolnej rano (ok. godz. 7) Lasocice-Leszno oraz Leszno-Lasocice (ok godz. 14-15). Na trasie autobusu MZK będą leszczyńskie szkoły średnie. Bilety będzie można nabyć zarówno u kierowcy lub w sklepie w Lasocicach. Szczegóły niebawem..

dzienkobiet18 plakat 1poprawioneSerdecznie zapraszamy wszystkie Panie na Dzień Kobiet, który odbędzie się już we wtorek 6 marca w Kuźni marzeń. Zapisy do 4 marca przyjmuje Pani Barbara Wilczyńska. Szczegóły na plakacie.

Plakat Droga Krzyżowa LasociceSerdecznie zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami Lasocic, która odbędzie się już w piątek 9 marca. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18, następnie o godz. 18:30 droga krzyżowa. Zachęcamy do zabrania ze sobą świec lub zniczy. Rozpoczęcie i zakończenie przy kościele w Lasocicach (przejdziemy ul. Słoneczną oraz Kościelną). Zachęcamy do wspólnej modlitwy!

FIMG 0292erie rozpoczęte, a karnawał dobiega końca! Właśnie w przedostatni dzień karnawału w Kuźni marzeń odbyły się dwa baliki karnawałowe dla dzieci – jeden dla młodszych, a drugi dla nieco starszych. Były zabawy, konkurencje i przede wszystkim zabawa taneczna!

beznazwyOchotnicza Straż Pożarna w Przybyszewie zaprasza na ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE w dniu 22 lutego 2018 r. o godzinie 18.00 w sali wiejskiej w Przybyszewie.

W przypadku braku kworum, termin następnego zebrania w tym samym dniu o godzinie 18.15. Serdecznie zapraszamy mieszkańców wsi oraz członków OSP

Informujemy, że Wielkopolska Izba Rolnicza organizuje szkolenie uzupełniające* z zakresu stosowania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy (tzw. szkolenie chemizacyjne).

6 luty (wtorek) godz. 10:00
Sala Wiejska w Lasocicach

W myśl ustawy o ochronie roślin rolnicy zobowiązani są do odbycia przeszkolenia z zakresu stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym co 5 lat i taki jest okres ważności wystawianych na szkoleniu zaświadczeń.

*szkolenia uzupełniające przeznaczone są dla osób, które już wcześniej uczestniczyły w tego typu szkoleniach. Pozostałe osoby muszą ukończyć szkolenie podstawowe, dwudniowe (informacje w Inspektoracie Ochrony Roślin i Nasiennictwa, tel. 65 529 92 95).

IMG 0012W niedzielne popołudnie (28.01.2018) sala wiejska w Przybyszewie wypełniła się dziećmi przebranymi za superbohaterów, postacie z bajek i wiele innych przebierańców - wszyscy bawiliśmy się podczas Baliku karnawałowego. Wspólną zabawę zorganizowało Stowarzyszenie ZMW i Rada Sołecka Przybyszewa. Bardzo dziękujemy za liczny udział.. i zapraszamy już 12 lutego do Kuźni marzeń!

Nam się podobało, a Wam? Zapraszamy go galerii zdjęć (właśnie tutaj)! (Fot. Zuzanna Leciejewska)

Balik karnawałowy Kuźnia 2018 1Serdecznie zapraszamy na BAL KARNAWAŁOWY do Kuźni marzeń!

Szczegóły na plakacie. Zapisz się już dziś!

26731158 2010032465919840 3159373377161055578 nPrzy kawie i dobrym cieście śpiewaliśmy dziś kolędy w Kuźni marzeń. Dziękujemy za obecność i miłą atmosferę! Zresztą - zobaczcie jak było!

Balik karnawałowy 2018 Przybyszewo 1Serdecznie zapraszamy na Balik Karnawałowy, który odbędzie się już za tydzień w niedzielę 28 stycznia w Sali Wiejskiej w Przybyszewie.
Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy!