Dziś imieniny: Wita Jolanty Jutro: Aliny Benona

serceJuż wkrótce 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Tegorocznym temat zbiórki to "ZAKUP SPRZĘTU DLA SPECJALISTYCZNYCH SZPITALI DZIECIĘCYCH". Zapraszamy do wzięcia udziału w bogatym programie przygotowanym przez sztab w Szkole Podstawowej w Lasocicach 10 i 11 stycznia 2019 roku.

plakatzabawa lasociceSerdecznie zapraszamy w imieniu Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Lasocicach na zabawę karnawałową. Szczegóły na plakacie.

christmas

Parafialna Wigilia ze wspólnym kolędowaniemSerdecznie zapraszamy 28 grudnia na Parafialną Wiglię połączoną ze wspólnym kolędowaniem. Szczegóły na plakacie.

Szanowi Państwo,
zdecydowałem się na prowadzenie mini bloga, w którym chcę na bieżąco przekazywać relacje z tego co się dzieje na sesjach Rady Gminy Święciechowa, jakie uchwały lub inne ważne decyzje dla mieszkańców gminy są podejmowane. Chcę by moja praca jako Radnego była dla każdego przejrzysta i czytelna, tak by każdy z Państwa wiedział co się dzieje, jakie zgłaszam wnioski i interpelacje. Dla mnie nie jest to „coś” nadzwyczajnego by informować i rozmawiać z mieszkańcami ale uważam, iż jest to mój obowiązek. Zachęcam zatem do śledzenia zakładki „Z życia Rady Gminy” (TUTAJ) dostępnej w prawym górnym rogu na stronie www.przybyszewo.pl , gdzie będę dodawał relacje po każdej sesji Rady Gminy. Jestem otwarty także na Państwa propozycje i pomysły.

Radny Gminy Święciechowa
Mikołaj Kostaniak

galaorlen

W środę 28 listopada Członkowie Zarządu naszego Stowarzyszenia – Michalina i Mikołaj obecni byli w Warszawie na Uroczystej Gali Finałowej I Edycji Programu Granatowego "Moje miejsce na Ziemi" zorganizowanego przez Fundację ORLEN - DAR SERCA. W ramach tego Konkursu otrzymaliśmy grant w wysokości 5 tys. zł na realizację projektu „Od kreatywności do aktywności”. Podczas Gali nasi przedstawiciele odebrali z rąk Prezesa PKN Orlen oraz Zarządu Fundacji Dyplom Uznania.

47062855 1948523971933048 8804610590896029696 nPo raz kolejny organizowana jest przez Młodzieżową Radę Gminy Święciechowa oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej akcja "Paczka pod choinę". Zachęcamy do wzięcia udziału i zaangażowania się poporzez wybranie osoby i przygotowanie świątecznej paczki. Szczegóły na plakacie.

dzien wolontariusza2 18W minionym tygodniu 5 grudnia obchodzi się Międzynarodowy DZIEŃ WOLONTARIUSZA! Dlatego z tej okazji wszystkim osobom angażującym się w wszelakie działania społeczne, a zwłaszcza naszym wolontariuszom angażującym się w naszej lokalnej społeczności składamy najlepsze życzenia! Dziękujemy, że jesteście!

Zarząd Stowarzyszenia ZMW
Michasia, Paulina i Mikołaj

ubieraniechoinkiswieciechowaW miniony czwartek 6 grudnia byliśmy obecni podczas Świątecznego Jarmarku Pomysłów przygotowanego przez Centrum PISOP i organizacje pozarządowe działające w gminie Święciechowa. Piękne wydarzenie integrujące stowarzyszenia, fundacje i kluby sportowe! Przygotowaliśmy również nasze bombki, które zawisły niemal na szczycie choinki znajdującej się na Święciechowskim rynku.

ubieranie choinki w kuźniŚwięta Bożego Narodzenia coraz bliżej i bliżej.. zapraszamy więc na ubieranie choinki w Kuźni marzeń 🎄🎁⭐ Spotykamy już 17 grudnia br. w poniedziałek po roratach, czyli o 17:30 w Kuźnia marzeń. Powiesimy przygotowane ozdoby z masy solnej oraz wykonamy długi i kolorowy łańcuch! Zabierzcie rodzeństwo ze sobą!

W miniony poniedziałek odbyła się premiera filmu "Nasze wsie kręcą nas - my kręcimy je". Film został nagrany przez dzieci uczestniczące w cyklu warsztatów filmowych, które odbywały się w Kuźni marzeń. Zachęcamy do objerzenia efektów tejże pracy - TUTAJ.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.