Dziś imieniny: Romany Damiana Jutro: Macieja Marka

IMG 3369

IMG 3330Biegi, tańce, kolory, a przede wszystkim ogromna radość – w taki sposób w niedzielne popołudnie 1 lipca 2018 roku w Lasocicach powitano lato!
Dużo, dużo ZDJĘĆ! (Fot. W. Olejniczak, M. Leciejewska, M. Kostaniak, W. Różańska)
Gdzie piszą o nas? - Ziemia Leszczyńska

small bg1Szanowni Państwo,
Już w niedzielę 1 lipca odbędzie się wielkie wakacyjne show, czyli ORIENTUJ SIĘ 2018!
W związku ze sporym zainteresowaniem (ponad 150 uczestników) jak i skalą wydarzenia przekazujemy Państwu informacje organizacyjne. Zalecamy by przybyć prędzej, by na spokojnie móc odebrać samemu pakiet startowy jak i umożliwić to pozostałym uczestnikom.
Poniżej przedstawiamy Państwu informacje organizacyjne.

IMG 0654 678x381

internet w laptopieZbieramy grupę osób zainteresowanych bezpłatnym szkoleniem (szkolenie obejmuje cykl spotkań - łącznie 60 godzin) z podstaw obsługi komputera i Internetu, które odbywałoby się w Kuźni marzeń. Szkolenie skierowane jest do osób w wieku 25 do 74 lata z wykształceniem co najwyżej średnim. Zapisy oraz więcej informacji w biurze parafialnym lub u Mikołaja Kostaniaka (tel. 516 246 364).

20180319102226 wowlogoZ wielką radością informujemy, że nasz projekt "Rajd rowerowy - poznajmy piękno naszych wsi" otrzymał dofinansowanie w wysokości 10 tysięcy złotych w ramach konkursu "Nasza wieś naszą wspólną sprawą" z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Na 69 złożonych projektów.. mamy 17 miejsce! Dobra passa trwa! Już niebawem zaczynamy działania!!

zapisy grafika part 2 1Już w najbliższą niedzielę 17 czerwca oraz 24 czerwca w godz. 9-11:30 w Kuźni marzeń w Lasocicach będą na Was czekać nasi wolontariusze, u których będziecie mogli się zapisać na ORIENTUJ SIĘ 2018!
Oczywiście jeśli chcecie i macie możliwość - możecie zapisać się ONLINE pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/1Z4amYCzHdOnoMFVRCoSCsPmCD4prDQUbg0EYH6HAySQ/viewform?edit_requested=true

 

Sniepodległa kopiaMikołaj Kostaniak - Prezes naszego Stowarzyszenia znalazł się w gronie 10 osób nominowanych do Nagrody Frankiewicza! Spośród nominowanych osób Kapituła Konkursu już w najbliższą sobotę wybierze laureata Konkursu!
Zachęcamy do obejrzenia filmu o Mikołaju i tym co robi na co dzień. Osoby, które posiadają konto na portalu społecznościowym Facebook również zachęcamy do oddania głosu w głosowaniu na Nagrodę Publiczności poprzez kliknięcie w link (TUTAJ) a następnie kliknięcie "Lubię to" - polubienie filmiku. Każdy jeden "lajk" to jeden głos. Głosowanie trwa do najbliższego piątku 15 czerwca.
W filmie wystąpili m.in Wójt Gminy Święciechowa Marek Lorych, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lasocicach Iwona Jąder, Proboszcz parafii Lasocice ks. Józef Wilk oraz Sekretarz Stowarzyszenia ZMW Paulina Stachowska.

O konkursie można również przeczytać na stronie www.nagrodafrankiewicza.pl .

plakatW lipcu już po raz XIV do Lasocic przyjedzie Pociąg do Cooltury, czyli Międzynarodowe Warsztaty dla dzieci i młodzieży organizowane przez Fundację Centrum Aktywności Twórczej!
Zapisy już trwają, a udział w pólkoloniach jest bezpłatny! Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji TUTAJ.

IMG 2770 001Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć (TUTAJ) z tegorocznej procesji podczas Uroczystości Bożego Ciała w naszej parafii Lasocice - 31.05.2018 r.

Podkategorie