Dziś imieniny: Macieja Marka Jutro: Cezarego Donata

zbiorka odpadowKomunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego informuje, iż 07 marca 2020 r. ( sobota) odbędzie się objazdowa zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Święciechowa.

07 marzec 2020 r. - Długie Nowe, Długie Stare, Gołanice, Krzycko Małe, Lasocice, Niechłód, Ogrody, Piotrowice, Przybyszewo, Święciechowa, Trzebiny.


Odpady należy wystawić najpóźniej do godziny 06:00 przed posesję, w miejscu, w którym wystawiany jest pojemnik na odpady zmieszane, w sposób nie powodujący zakłóceń w ruchu pieszym.

powiatKoleje dofinansowanie dla Stowarzyszenia ZMW! Dziś wyniki otwartego konkursu ofert ogłosił Zarząd Powiatu Leszczyńskiego. Nasze stowarzyszenie otrzymało 2500 zł na realizację projektu "COOLturlny Powiat". Bardzo się cieszymy.. i już niebawem pierwsze działania!

zebranie wiejskiePrzypominamy, że w tym tygodniu odbędą się zebrania wiejskie:

27.02.2020 godz. 19:00 - sala wiejska w Lasocicach
28.02.2020 godz. 19:00 - sala wiejska w Przybyszewie

received 2544910445755636

W lutym przeprowadziliśmy kolejny wywiad z cyklu "Rozmowa miesiąca z..." Zapraszamy do przeczytania!

ipn dlugie stareW imieniu Szkoły Podstawowej w Długiem Starem serdecznie zapraszamy do udziału w wyjeździe do Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu oraz Muzeum Martyrologicznego w Żabikowie, który odbędzie się 13 marca.

ferie Dziś w Kuźni Marzeń przyszedł czas na zakończenie cyklu zajęć dla dzieci, czyli Ferii Bez Nudy. Wraz z uczestnikami podsumowaliśmy cały miniony tydzień warsztatów. Na początku wspólnie z wolontariuszami zatańczyliśmy w rytm Kaczuszek. Następnie zagraliśmy w kalambury, w których za zadanie mieliśmy odgadnąć przysłowie, film, program telewizyjny lub postać z bajki.

ferie4 Ferie bez nudy! Czwarty dzień za nami! Dziś Kuźnię Marzeń w Lasocicach odwiedził kolejny gość, tym razem był to wolontariusz z Gruzji - Tornike. Na początku przedstawił on prezentację dotyczącą państwa, z którego pochodzi. Opowiedział nam o znanych zabytkach w Gruzji, a także pokazał jak wygląda miejsowość, w której mieszka i ciekawostką jest to, że właśnie w niej urodził się Józef Stalin. Mieliśmy okazję poznać też trochę historii tego państwa oraz jak wyglądają gruzińskie stroje narodowe.

serie Ferie bez nudy! Dzień trzeci już za nami. Dziś w Kuźni Marzeń dzieci spotkały się z wolontariuszami zza granicy - Anna (Hiszpania) i Maksim (Rosja). Na początku wraz z naszymi gośćmi pobawiliśmy się w różne zabawy i gry integracyjne przy okazji, których mogliśmy lepiej poznać się i utrwalić sobie swoje imiona. Zatańczyliśmy również w rytm rosyjskich piosenek między innymi Kalinkę. Następnie nadszedł czas na krótką przerwę, gdzie mogliśmy odpocząć i zjeść pyszną drożdżówkę. Po małym posiłku nadszedł czas na warsztaty prowadzone przez Anne. Naszym zadaniem było na początku przyozdobić kartkę ze swoim imieniem, później poznaliśmy kolory flagi hiszpańskiej oraz jak wygląda terytorium Hiszpanii. 

fitness Stowarzyszenie "Lasocice z Pasją" zaprasza na zumbę z Magdą! Pierwsze spotkanie odbędzie się 12 lutego o godzinie 19.30 w Sali Wiejksiej w Lasocicach. Koszt wynosi jedynie 12 zł. Zapisy SMS prowadzić będzie Natalia pod numerem telefonu: 500622461. Spotkania będą odbywać się co tydzień w środę. W imieniu organizatorów zapraszamy!

IMG 8816Drugi dzień Ferii bez nudy już za nami. Kolejna porcja gier i zabaw czekała na dzieci w Kuźni Marzeń. Oprócz tańców, gier integracyjnych i gier planszowych robiliśmy maski karnawałowe. Na dzisiejszych zajęciach został również ogłoszony konkurs pt. ,,Moje zimowe ferie''. Konkurs przeznaczony jest dla uczestników naszych ferii. Do czwartku czekamy na wasze prace plastyczne o feriach. Wyniki konkursu w piątek na zajęciach.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty komputerowe! Więcej informacji na plakacie. 84722673 1599938360145200 8484193850087178240 n

Podkategorie