Dziś imieniny: Fabiana Sebastiana Jutro: Agnieszki Jaroslawa

IMG 2995Aż 27 drużyn wzięło udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym – poznajmy piękno naszych wsi, który odbył się w niedzielę 9 września 2018 r. Wszystkie drużyny miały do przejechania zaszyfrowaną za pomocą strzałek trasę oraz do wykonania ciekawe łamigłówki i test wiedzy.

Start i meta znajdowała się na boisku przy placu zabaw w Przybyszewie. Trasa liczyła ok. 7 km i wiodła ulicami polnymi ale także ulicą Kościelną i Słoneczną. Rowerzyście odwiedzili po drodze m.in. kościół, Kuźnie marzeń oraz dworzec PKP. Drużyny miały rozpoznania różne obiekty, policzenie ceny biletów, odgadnięcie postaci czy zwierząt mijanych po drodze. Było też sporo pytań historycznych na temat Lasocic, Przybyszewa i Ogrodów.

Na mecie każda z drużyn otrzymała kalendarze na 2019 rok wydane przez Stowarzyszenie ZMW, a dzieci otrzymały drobne nagrody. Po przyjeździe wszystkich ekip było ognisko. W międzyczasie można było odpocząć leżąc na zakupionych przez ZMW leżakach lub podoić krowę i kozę, za co każdy otrzymywał dyplom od Stowarzyszenia Łaciata Wieś.

W całym rajdzie zwyciężyła drużyna „Okonki”, która otrzymała w prezencie za zajęte I miejsce zaproszenia na pizzę do pizzerii Mafia w Lesznie. Na zakończenie dnia odbyło się kino plenerowe.

Bardzo dziękujemy Pizzerii Mafia w Lesznie za zasponsorowanie pysznej pizzy. Dziękujemy także Szkole Podstawowej w Lasocicach za udostępnienie nagłośnienia. Ogromne podziękowania kierujemy także dla wolontariuszy: Michasi, Asi, Nikodema, Arka, Kuby, Wiktorii, Mikołaja oraz Pauliny którzy właśnie dla Was przygotowali to wydarzenie. Dziękujemy Państwu za tak liczny udział i przemiłą atmosferę!

Powyższe wydarzenie nie odbyłoby się gdyby nie wsparcie finansowe Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Na wydarzenie list z pozdrowieniami przesłał także Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Krzysztof Grabowski.

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Więcej zdjęć znajduje się tutaj. Również w galerii zdjęć znajduje się szczegółowa punktacja poszczególnych drużyn.