Dziś imieniny: Filipa Pauliny Jutro: Augustyna Juliana

sesjaDrodzy mieszkańcy gminy Święciechowa!
Nazywam się Mikołaj Kostaniak, mam 22 lata i w minionych wyborach samorządowych, które odbyły się równo miesiąc temu, czyli 21 października zostałem wybrany przez mieszkańców okręgu nr 13 w Lasocicach Radnym Gminy Święciechowa. Zdobyłem łącznie 99 głosów, co przy wyniku 83 głosów mojego kontrkandydata Pana Piotra Samolaka, zapewniło mi objęcie mandatu Radnego Gminy. Raz jeszcze chciałbym bardzo podziękować za każdy oddany na mnie głos. Bardzo mnie cieszy również wysoka frekwencja, która w naszym okręgu wyniosła niemal 60% (dokładniej to 59,42%). Dziękuję za każde miłe słowa, spotkania i rozmowy.
 
Zdecydowałem się na prowadzenie niniejszego bloga, w którym chcę na bieżąco przekazywać Państwu relacje z tego co się dzieje na sesjach Rady Gminy, jakie uchwały lub inne ważne decyzje dla mieszkańców gminy, a zwłaszcza dla mieszkańców Lasocic jako tych, którzy mnie obdarzyli kredytem zaufania są podejmowane. Chcę by moja praca jako Radnego była dla każdego przejrzysta i czytelna, tak by każdy z Państwa wiedział co się w naszej gminie dzieje, jakie zgłaszane są wnioski i interpelacje. Dla mnie nie jest to „coś” nadzwyczajnego by informować i rozmawiać z mieszkańcami ale uważam, iż jest to mój obowiązek. Zachęcam zatem do śledzenia zakładki „Z życia Rady Gminy”, gdzie będę dodawał relacje po każdej sesji Rady Gminy. Jestem otwarty także na Państwa propozycje i pomysły.
 
„Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców.” To słowa ślubowania Radnych, pod którymi i ja dziś się „podpisałem” wypowiadając słowa „Ślubuję, tak mi dopomóż Bóg”. I właśnie moje obowiązki jako radnego chcę w taki sposób wypełniać. Jako iż jestem najmłodszy wiekiem wśród obecnych Radnych przypadło mi dziś także odczytanie listy Radnych podczas ślubowania.
 
Podczas dzisiejszej sesji wybraliśmy Przewodniczącego Rady Gminy, którym został Jerzy Machowiak, zaś na zastępcą przewodniczącego została Edyta Borowczak. Dziś także zostały wybrane składy poszczególnych Komisji. Ja przez najbliższe 5 lat będę za pracował w dwóch Komisjach, których zostałem członkiem: Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz Komisji Budżetu i Finansów.
 
Nowa kadencja niesie ze sobą także i zmiany nie tylko w Radzie Gminy, ale także w jej funkcjonowaniu. Od rozpoczynającej się kadencji każda sesja Rady Gminy będzie transmitowana na żywo na stronie gminy, zaś po zakończeniu obrad sesji można ją również obejrzeć. I sesję Rady Gminy Święciechowa z dzisiaj można zobaczyć TUTAJ.
 
I na zakończenie powyżej zdjęcie z dzisiejszej sesji (wyjątkowo odbyła się w Sali Wiejskiej w Święciechowie, normalnie odbywać się będzie w sali sesyjnej Urzędu Gminy) - ja akurat siedzę jako pierwszy od lewej strony.
 
Wszystkim Radnym życzę jak najskuteczniejszej pracy, a mieszkańcom Lasocic raz jeszcze dziękuję za zaufanie i każdy oddany głos!
 
Mikołaj Kostaniak
Radny Gminy Święciechowa