Dziś imieniny: Miroslawa Aleksandra Jutro: Gabriela Anastazji

DSCN0785Ponad 110 dzieci spędziło niedzielne popołudnie na „Pogoni za zającem” Przybyszewie. Pogoda dopisała tak samo jak nastroje i motywacja uczestników do poszukiwania zajączka wielkanocnego.
Dzieci udały się na podchody do lasu dwoma trasami, gdzie do wykonania miały różnego rodzaju zadania. Były to m.in. zbudować szałas dla zająca, przejść slalom z jajkami, otoczyć remizę strażacką wokół własnymi rękoma, zaśpiewać piosenkę oraz zatańczyć popularne „kaczuchy”. Wszystkie zadania sprawiły dzieciom dużo radości. Po dotarciu na metę dzieci spotkały zajączka wielkanocnego, który wszystkie dzieci obdarował słodyczami tak, że koszyczki które przyniosły dzieci zostały zapełnione. Mamy nadzieję, że zarówno dzieciom jak i rodzicom bardzo się podobało.. i spotkamy się na kolejnym szukaniu zajączka za rok!

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom i instytucjom: Radzie Rodziców i Zespole Szkół w Lasocicach, a w sposób szczególny wolontariuszom, którzy włożyli mnóstwo czasu i pracy w przygotowanie tegorocznej „Pogoni za zającem”.

Wydarzenie „Pogoń za zającem” zostało współfinansowane przez Gminę Święciechowa w ramach tzw. Małych Grantów.

Zapraszamy do galerii ze zdjęciami. (Fot. Jakub Wójcik, Sabina Samol).