Dziś imieniny: Szymona Tadeusza Jutro: Euzebii Wioletty

xiisesjaW dniu 26 września 2019 o godz. 10 odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Stałych Rady Gminy Święciechowa, podczas których wspólnie z Radnymi omawialiśmy projekty uchwał na kolejną Sesję Rady Gminy Święciechowa.

Godzinę później, bo o godz. 11 odbyła się XII Sesja Rady Gminy Święciechowa. Z podjętymi uchwałami można zapoznać się TUTAJ. A były to:


- Uchwała w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Święciechowa na lata 2019 – 2025,
- Uchwała w sprawie zmian w budżecie Gminy na rok 2019,
- Uchwała w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Leszczyńskiemu na przebudowę drogi powiatowej nr 4760P na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową nr 4771P w m. Święciechowa,
- Uchwała w sprawie nabycia działek położonych w obrębie Przybyszewo z przeznaczeniem pod drogę,
- Uchwała w sprawie przekazania wg właściwości.

Podczas Komisji na prośbę mieszkańców ulicy Granicznej z Lasocic i Przybyszewa zawnioskowałem o to by w miarę możliwości, jeśli zostanie destrukt asfaltowy z przebudowy drogi powiatowej w Święciechowie to móc go przeznaczyć na utwardzenie dalszego odcinka ulicy Granicznej (w tym momencie droga została utwardzona do pierwszej posesji pozostałą częścią destruktu asfaltowego, który został po utwardzeniu ulicy Zachodniej w Lasocicach).

Całą sesję można obejrzeć TUTAJ.

Dziękuję za każde ze spotkań z Państwem, rozmowy oraz zgłaszane problemy, w których interweniuję. Jeżeli mają Państwo jakieś pytania lub chcieliby zgłosić swoją sprawę, a w której to mógłbym w jakiś sposób pomóc - zapraszam do kontaktu (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 516 246 364).

 

Wiceprzewodniczący Rady Gminy Święciechowa
Radny Gminy
Mikołaj Kostaniak