Dziś imieniny: Jonasza Mateusza Jutro: Tomasza Maurycego

xisesjaNa początku września – 5.09.2019 r. odbyła się pierwsza powakacyjna Sesja Rady Gminy Święciechowa. We wakacje nie odbywały się posiedzenia Komisji i Sesje Rady Gminy, lecz to nie znaczy, że nic się nie działo – wręcz przeciwnie. Jak to w okresie wakacyjnym dużo się działo i w kilku sprawach zgłaszanych od mieszkańców podejmowałem interwencje.

 

Dwa dni prędzej 3 września wziąłem udział w zebraniu wiejskim, które odbyło się w Lasocicach, zaś 4 września w zebraniu wiejskim, które odbyło się w Przybyszewie. Tematem głównym zebrań był podział funduszu sołeckiego na 2020 rok oraz sprawy bieżące. W obu spotkaniach wziął również udział Wójt Gminy Święciechowa Pan Marek Lorych.

W dniu 4 września wziąłem udział w posiedzeniu wspólnym Komisji Stałych Gminy Święciechowa, podczas których omawialiśmy projekty uchwał na kolejną sesję. Podczas Komisji złożyłem zapytanie w sprawie kosztów wynajmowania świetlic wiejskich przez organizacje pozarządowe oraz jakiej wysokości z tego tytułu są wpływy do budżetu gminy w ciągu roku, a także w temacie porządku i wykaszania posesji.

W dniu 5 września o godz. 13 odbyła się XI Sesja Rady Gminy Święciechowa. Z uchwałami które zostały podjęte można zapoznać się TUTAJ. A były to:

- Uchwała w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Święciechowa na lata 2019 – 2025,
- Uchwała w sprawie zmian w budżecie Gminy na rok 2019,
- Uchwała w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji celowej z budżetu gminy na zmianę sposobu ogrzewania, na instalację kolektorów słonecznych lub pomp ciepła oraz na instalację paneli fotowoltaicznych,
- Uchwała w sprawie rozpatrzenia skargi na działanie organu wykonawczego,
- Uchwała w sprawie procedury głosowania nad wyborem ławników do Sądu Rejonowego w Lesznie i XIII Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego w Poznaniu z/s w Lesznie,
- Uchwała w sprawie wyboru ławników do XIII Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego w Poznaniu z/s w Lesznie i do Sądu Rejonowego w Lesznie,
- Uchwała w sprawie regulaminu dotyczącego dodatków do wynagradzania zasadniczego oraz wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach i przedszkolu prowadzonych przez Gminę Święciechowa.

Całą sesję można obejrzeć TUTAJ.

Dziękuję za każde ze spotkań z Państwem, rozmowy oraz zgłaszane problemy, w których interweniuję. Jeżeli mają Państwo jakieś pytania lub chcieliby zgłosić swoją sprawę, a w której to mógłbym w jakiś sposób pomóc - zapraszam do kontaktu (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 516 246 364).

Wiceprzewodniczący Rady Gminy Święciechowa
Radny Gminy
Mikołaj Kostaniak