Dziś imieniny: Szymona Tadeusza Jutro: Euzebii Wioletty

zdjeciesesjatvPierwsza Sesja Rady Gminy Święciechowa w 2020 roku przyjęcie sprawozdań z działalności Komisji w 2019 roku oraz ich planów na rok 2020, podjęcie uchwał m.in. w sprawie utworzenia na terenie gminy Klubu Senior+.

W styczniu posiedzenie wspólne Komisji odbyło się we wtorek 21 stycznia. Podczas Komisji odbyło się spotkanie Radnych z Dyrektorem Samorządowego Ośrodka Kultury Markiem Tulewiczem. Radni dyskutowali również nad projektami uchwał. Podczas Komisji złożyłem również zapytanie dot. wynajmu sal wiejskich przez organizacje pozarządowe, aplikowania przez gminę w Konkursie w ramach Wielkopolskiej Odnowy Wsi – „Pięknieje wielkopolska wieś”, a także modernizacji i utworzenia wydzielonego chodnika dla pieszych przez przejazd kolejowy w Lasocicach. Podczas sesji złożyłem ponownie zapytanie ws. wynajmu sal przez organizację w nawiązaniu do zarządzenia Wójta Gminy oraz w kwestii placu zabaw dla maluchów z Klubu dziecięcego.

Podczas XVII (23.01.2020 r.) Sesji podjęliśmy uchwały za którymi głosowałem na tak:
- w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Święciechowa na lata 2020 – 2030,
- w sprawie zmian budżetu Gminy na rok 2020,
- w sprawie utworzenia na terenie gminy Święciechowa ośrodka wsparcia pod nazwą „Klub Senior+”,
- w sprawie zmiany Statutu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Święciechowie,
- w sprawie nabycia działki położonej w obrębie Henrykowo z przeznaczeniem pod drogę,
- w sprawie przyjęcia planu pracy Rady Gminy Święciechowa oraz planów pracy Komisji na rok 2020,
- w sprawie wyborów sołtysa wsi Krzycko Małe,

Uchwały znajdują się TUTAJ.
Całą sesję można obejrzeć TUTAJ.

Dziękuję za każde ze spotkań z Państwem, rozmowy oraz zgłaszane problemy, w których interweniuję. Jeżeli mają Państwo jakieś pytania lub chcieliby zgłosić swoją sprawę, a w której to mógłbym w jakiś sposób pomóc - zapraszam do kontaktu (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 516 246 364).

Wiceprzewodniczący Rady Gminy Święciechowa
Radny Rady Gminy
Mikołaj Kostaniak