Dziś imieniny: Fabiana Sebastiana Jutro: Agnieszki Jaroslawa

MWP plakat nowyStowarzyszenie „ZMW” w ramach projektu „Młodzieżowe Wulkany Partycypacji” ma przyjemność zaprosić do udziału w projekcie młodzież w wieku 13-19 lat z terenu powiatów: gostyński, kościański, rawicki, leszczyński i miasto Leszno. Poniżej znajduje się więcej informacji! Zachęcamy do wzięcia udziału!

Dlaczego warto zgłosić się do udziału w projekcie?
- dowiesz się jak być dobrym liderem i w jaki sposób angażować innych do wspólnego działania
- poznasz w jaki sposób działają i co robią młodzieżowe organizacje
- nauczysz się planować i organizować ciekawe inicjatywy
- poznasz w jaki sposób tworzy się projekty
- weźmiesz udział w ciekawych debatach i dyskusjach
- zaangażujesz swoich kolegów i koleżanki by wspólnie przygotować inicjatywę
- zdobędziesz 2000 zł na realizację młodzieżowej inicjatywy
- poznasz inspirujących i pełnych energii ludzi oraz nawiążesz nowe znajomości
- weźmiesz udział w trzydniowej Szkole Młodzieżowych Liderów w Warszawie (*wyjazd odbędzie się tylko i wyłącznie w momencie gdy sytuacja będzie na to pozwalała – dbamy o Wasze oraz nasze bezpieczeństwo i zdrowie).

Zapraszamy do zgłaszania się zespoły dwuosobowe – reprezentantów organizacji młodzieżowych, szkolnych kół wolontariatu, młodzieżowych rad, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, grup nieformalnych lub po prostu młodzież. Każda z grup do udziału w inicjatywie będzie musiała zaangażować 6 wolontariuszy oraz partnera (np. organizację pozarządową, instytucję lub firmę). Inicjatywy będą mogły się odbywać w terminie 01.06.2020 – 31.10.2020 r.

Rekomendujemy, by zaplanowane inicjatywy były możliwe do zrealizowania, a więc w obecnej sytuacji by miały one charakter online. Możecie zaplanować także inne działanie, które byście chcieli zrealizować gdyby sytuacja na to pozwalała (brak obostrzeń dot. organizowania wydarzeń). Mogą to być np. warsztaty dla lokalnej społeczności, konkursy, przedstawienia, koncerty, akcje społeczne. Liczymy tu na Waszą kreatywność!

W jaki sposób należy się zgłosić?
Nagrajcie maksymalnie 60 sekundowy filmik prezentujący Wasz pomysł lub wykonajcie krótką prezentację multimedialną przedstawiającą Wasz pomysł na młodzieżową inicjatywę! Przekonajcie w ten sposób Kapitułę, że Wasz pomysł jest zdecydowanie najlepszy! Nagrany filmik lub prezentację należy wysłać razem z formularzem zgłoszeniowym (znajdującym się poniżej) na nasz adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Na Wasze zgłoszenia czekamy tylko do 20 maja 2020 r. do godz. 23:59! Spośród zgłoszonych grup młodzieżowych Kapituła dokona wyboru 15 inicjatyw, które wezmą udział w projekcie i otrzymają 2000 zł na realizację swojej inicjatywy! (UWAGA - REKRUTACJA ZOSTAŁA WYDŁUŻONA DO 31 maja!)

W związku z obecnie panującą sytuacją i obostrzeniami związanymi z występowaniem koronawirusa większość działań prowadzona będzie z wykorzystaniem narzędzi online. Jednocześnie zapewniamy, że realizacja projektu nie jest zagrożona. Dbamy zarówno o siebie i o Was!

Więcej informacji oraz na wszelkie pytania odpowiada koordynator projektu Mikołaj Kostaniak pod numerem telefonu 516 246 364 lub pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Udział w projekcie jest bezpłatny.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY do pobrania TUTAJ.

 

Projekt sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.