Dziś imieniny: Fabiana Sebastiana Jutro: Agnieszki Jaroslawa

Przeważnie okres lipca i sierpnia to czas, gdy nie ma posiedzeń komisji oraz sesji, ale ze względu na konieczność podjęcia pewnych uchwał komisja jak i sesja odbyła się 23 lipca w Sali wiejskiej w Święciechowie.

Podczas XXI (23.07.2020 r.) Sesji podjęliśmy uchwały za którymi głosowałem na tak:
- w sprawie zmian budżetu Gminy na rok 2020,
- w sprawie przystąpienia do realizacji projektu partnerskiego pn.: ”Budowa sieci połączeń dróg dla rowerów na terenie gminy Święciechowa w ramach zadania ograniczenie niskiej emisji na terenie Aglomeracji Leszczyńskiej”,
- zmieniająca uchwałę w sprawie przyjęcia do realizacji Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Święciechowa,
- w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w miejscowości Święciechowa przyjętego uchwałą Rady Gminy Święciechowa Nr XVII/127/2000 z dnia 17 listopada 2000 r.,
- w sprawie zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Święciechowa,
- w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w miejscowości Strzyżewice, gmina Święciechowa w granicach określonych na załączniku graficznym.
- w sprawie zawarcia porozumienia międzygminnego dotyczącego współdziałania Gmin przy realizacji zadania polegającego na wyznaczeniu aglomeracji Leszno.

Podczas Komisji poprzedzającej Sesję szczegółowo zostały omówione projekty uchwał. W ramach wolnych wniosków i głosów skierowałem wniosek o przygotowanie zestawienia dochodów i wydatków poszczególnych sal wiejskich w gminie Święciechowa a także w imieniu mieszkańca Lasocic zapytałem o to kiedy nasz samorząd planuje wprowadzić zakaz palenia w kominkach.

Uchwały znajdują się TUTAJ.
Całą sesję można obejrzeć TUTAJ.

Dziękuję za każde ze spotkań z Państwem, rozmowy oraz zgłaszane problemy, w których interweniuję. Jeżeli mają Państwo jakieś pytania lub chcieliby zgłosić swoją sprawę, a w której to mógłbym w jakiś sposób pomóc - zapraszam do kontaktu (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 516 246 364).

Wiceprzewodniczący Rady Gminy Święciechowa
Radny Rady Gminy
Mikołaj Kostaniak