Dziś imieniny: Szymona Tadeusza Jutro: Euzebii Wioletty

W lutym wspólne posiedzenie komisji oraz sesja (XXIX) odbyły się 25.02.2021 roku.

Podczas Sesji podjęte zostały uchwały za którymi głosowałem na tak:
- w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Święciechowa na lata 2021 – 2030,
- w sprawie zmian budżetu Gminy na rok 2021,
- w sprawie Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania ich bezdomności na terenie Gminy Święciechowa na rok 2021,
- w sprawie nabycia działek położonych w obrębie Henrykowo z przeznaczeniem pod drogi,
- w sprawie rozpatrzenia petycji – listu otwartego – Alarm! STOP zabójczemu GMO – STOP niebezpiecznej szczepionce

Ponadto mieliśmy okazję zapoznać się oraz zadać pytania odnośnie analizy stanu bezpieczeństwa na terenie Gminy Święciechowa za rok 2020.

W ramach wolnych głosów i wniosków zgłaszałem m.in. w imieniu mieszkańców prośbę o wystosowanie wniosku do PKP o uporządkowanie terenu wokół PKP i zabezpieczenie/odgrodzenie starych toalet przy dworcu w Lasocicach, przy których niejednokrotnie „bawią się” dzieci. Stare toalety w środku to wielka dziura, dostęp jest tam łatwy, tym samym miejsce stwarza zagrożenie. Pytałem także w temacie gazyfikacji naszych miejscowości – czy wiadomo już coś więcej, obecnie samorząd czeka za odpowiedzią.

Uchwały znajdują się TUTAJ.
Całą sesję można obejrzeć TUTAJ.

Dziękuję za każde ze spotkań z Państwem, rozmowy oraz zgłaszane problemy, w których interweniuję. Jeżeli mają Państwo jakieś pytania lub chcieliby zgłosić swoją sprawę, a w której to mógłbym w jakiś sposób pomóc - zapraszam do kontaktu (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 516 246 364).

Wiceprzewodniczący Rady Gminy Święciechowa
Radny Rady Gminy
Mikołaj Kostaniak