Dziś imieniny: Barbary Krystiana Jutro: Saby Kryspina

order orła białegoZ dniem 1 kwietnia 2021 roku decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie ZMW z okazji 25-lecia swojej działalności oraz w uznaniu znamienitych zasług w upowszechnianiu idei wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka i bezinteresownej pomocy, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju j i służbie społeczeństwu polskiemu zostało odznaczone Orderem Orła Białego.

Telefon z informacją o nadaniu odznaczenia z Pałacu Prezydenckiego w godzinach porannych odebrał Prezes Stowarzyszenia. To dla nas ogromny zaszczyt i wyróżnienie, że 25 letnie zaangażowanie młodzieżowej organizacji, a następnie 10 letnia działalność stowarzyszenia została dostrzeżona na takim szczeblu. Nie kryjemy naszego wzruszenia!

Order Orła Białego to najstarsze i najwyższe odznaczenie państwowe Rzeczypospolitej Polskiej nadawane za znamienite zasługi cywilne i wojskowe dla pożytku Rzeczypospolitej Polskiej, położone zarówno w czasie pokoju, jak i w czasie wojny. Oznaczenie nadawane jest przez Prezydenta RP. To piękny prezent na okrągły jubileusz ZMW!

Ze względu na obecne ograniczenia związane z pandemią koronawirusa uroczystość wręczenia odznaczeń odbędzie się w późniejszym terminie. Już nie możemy się doczekać gdy wspólnie z członkami i wolontariuszami naszej organizacji przekroczymy progi Pałacu Prezydenckiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

---

Pamiętajmy, że dzisiaj Prima Aprilis.. ale nigdy nie wiadomo kto rano zadzwoni ;-)