Dziś imieniny: Piotra Iwa Jutro: Aleksandra Bazylego

tabliceodsloniecieW sobotę 24 kwietnia 2021 r. miała miejsce uroczystość odsłonięcia tablic w miejscu dawnych cmentarzy w Trzebinach oraz w Lasocicach. Wydarzenie było zwieńczeniem projektu „Połączeni historią” realizowanego przez Stowarzyszenie ZMW, przy współpracy Stowarzyszenia Nasze Trzebiny.

Fotorelacja - TUTAJ

Odsłonięcie tablic ze względu na obostrzenia związane z pandemią odbyło się w wąskim gronie organizatorów oraz zaproszonych gości. Obecni byli także księża proboszczowie parafii Lasocice oraz parafii Długie Stare a także przedstawiciel Rady Parafialnej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Lesznie Pan Marcin Błaszkowski.

Co łączy dawny cmentarz ewangelicki w Trzebinach oraz dawny cmentarz ewangelicko-unijny w Lasocicach i dlaczego jest to ważne z punktu widzenia historii i dziedzictwa lokalnego naszych miejscowości? Zachęcamy do zapoznania się z treścią wykonanych tablic oraz osobistego odwiedzenia tych miejsc.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w prace organizacyjne i porządkowe.

Projekt "Połączeni historią" został zrealizowany przez Stowarzyszenie ZMW ze środków Fundacji ORLEN w ramach programu "Czuwamy! Pamiętamy!"