Dziś imieniny: Artura Brunona Jutro: Marii Marka

plakat camino123Serdecznie zapraszamy już w najbliższy piątek 16 lipca 2021 r. do udziału w przejściu Wielkopolską Drogą Św. Jakuba na odcinku Leszno - Wschowa. Jest to jeden z odcinków ogólnopolskiej sztafety Gwiaździstej Pielgrzymki Drogami św. Jakuba w Polsce. Wyjście z Leszna (godz. 7:30 - Msza Święta w Bazylice pw. św. Mikołaja Biskupa w Lesznie; po mszy, a więc ok. godz. 8:15 - wyjście. Ok. godz. 10:30 planujemy dłuższą przerwę w Trzebinach, następnie ok. godz. 14 w Wincentowie; następnie idziemy w kierunku Wschowy). Tempo przejścia będzie spokojne; razem do pokonania są 24 km. Można iść zarówno cały odcinek lub jego fragment.

Droga wiedzie przez następujące miejscowości: Leszno - Święciechowa - Trzebiny - Niechłód - Wincentowo - Osowa Sień - Wschowa. (Szczegółowy opis - TUTAJ)


Więcej o inicjatywie Gwiaździstej Pielgrzymki Drogami św. Jakuba w Polsce:

Hasło naszej “sztafetowej” pielgrzymki “Wyjdź z twojej ziemi” nawiązuje do tytułu listu abp. J. Barrio Barrio na ten szczególny na Camino czas. W tych dniach w kilku punktach na wschodzie i północy naszego kraju wyruszają pielgrzymi, którzy przemierzając jeden lub więcej etapów będą wędrować Drogą w Polsce, by – w roku, gdy nie wszystkie, zwłaszcza zagraniczne, podróże da się już zaplanować – spotkać się 25 lipca 2021 r. katedrze św. Jakuba niemal na skraju Polski, możliwie najbliżej Santiago: przy katedrze w Görlitz. Idziemy więc od granicy do granicy, aby ją przekroczyć. Aby wyjść poza swój próg, poza swoją ścieżkę, poza swój horyzont i spotkać się z innymi. By indywidualnie budować wspólnotę widząc wspólny cel.
Na każdej z Dróg św. Jakuba niesiony będzie przez całą Polskę inny atrybut pielgrzyma: muszla znad Bałtyku, kapelusz przez krainę pojezierzy, tykwa z Lądu nad Wartą, torba wzdłuż Via Regia, a kij – przez Sudety. Ponadto na każdej trasie “wędrują” księgi pamiątkowe, gdzie swój pisemny ślad będą mógł zostawić zarówno idący pielgrzymi, jak i napotkane osoby. W ten sposób powstanie niezwykłe i żywe świadectwo tego szczególnego czasu.