Dziś imieniny: Dominiki Gotarda Jutro: Benedykta Cyryla

pudelko zycia plakat zmw21Jesteś w wieku 60+ i mieszkasz na terenie gminy Święciechowa? Seniorze - odbierz swoje pudełko życia!

Inicjatywa ma na celu ułatwienie niesienia skutecznej pomocy (m.in. pogotowiu, pracownikom socjalnym) w stanach zagrożenia zdrowia i życia. Zestaw składa się z pudełka życia, magnesu informacyjnego, naklejki oraz formularza. Pacjent wypełnia formularz o swoim stanie zdrowia, ewentualnych dyspozycjach dot. opieki nad mieszkaniem, zwierzętami, przyjmowanych lekach, komu zostawić klucze, kogo poinformować. Więcej informacji poniżej!

FILM PROMUJĄCY KAMAPANIĘ - TUTAJ

FILM INSTRUKTAŻOWY - TUTAJ

Krótka instrukcja czym jest pudełko życia i jak należy z nim postępować:

KROK 1 - Pudełko Życia - przeznaczone szczególnie dla osób starszych, samotnych.

KROK 2 - Wewnątrz pudełka jest formularz do wypełnienia z informacjami o stanie zdrowia pacjenta oraz dyspozycjami dot. majątku, zwierząt - wypełnia senior.

KROK 3 - Po wypełnieniu formularz umieszcza się w pudełku, a pudełko w lodówce (lodówka jest łatwa do zlokalizowania w każdym domu).

KROK 4 - Na lodówce umieszcza się dołączony magnes - to informacja dla udzielających pomocy, że pudełko jest w środku.

KROK 5 - Udzielający pomocy dzięki informacjom zawartym w formularzu sprawniej udzielą pomocy i zaspokoją oczekiwania chorego.

Punkty odbioru:
- Klub Seniora w Święciechowie (Święciechowa ul. Kościelna 4) poniedziałek-piatek godz. 10-14
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Święciechowie (Święciechowa ul. Strzelecka 6) poniedziałki godz. 8-16, wtorek-piątek godz. 7-15
- Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział w Święciechowie (Święciechowa ul. Rynek 4) czwartek godz. 9-12

Ilość pudełek jest ograniczona. Decyduje kolejność odbioru pudełek. Dla każdej osoby odbierające pudełko przysługuje tylko jedna sztuka zestawu.

Zachęcamy także do zapoznania się z ulotką:

ulotka pudelko zycia2021zmw

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie ZMW. Partnerzy projektu: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Święciechowie, Klub Seniora w Święciechowie, Młodzieżowa Rada Gminy Święciechowa, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział w Święciechowie.

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.