Dziś imieniny: Fabiana Sebastiana Jutro: Agnieszki Jaroslawa

fotoA do porannej kawki zapraszamy na kolejny wywiad z cyklu ,,Rozmowa miesiąca z..". We wrześniu udało nam się porozmawiać z obecną członkinią a zarazem skarbnikiem Stowarzyszenia ZMW Michaliną Leciejewską. Życzymy miłej lektury!

Proszę się krótko przedstawić.

Cześć, jestem Michalina, mam 25 lat. Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek - zarządzanie. Obecnie pracuję w firmie handlowej i rozwijam swoje umiejętności z zakresu zarządzania oraz w działalności społecznej.

Jesteś członkinią zarządu Stowarzyszenia ZMW, jaką funkcję w nim pełnisz?

Jestem skarbnikiem Stowarzyszenia ZMW.

Co należy do obowiązków skarbnika Stowarzyszenia?

Kontrola i weryfikacja dokumentacji finansowej. Czuwanie nad sprawozdaniami i raportami z działań organizacji.  

Od kiedy jesteś w Stowarzyszeniu ZMW i jak wspominasz swoje początki?

Z ZMW związana jestem od początku jego istnienia jako Stowarzyszanie. Od samego początku było bardzo ciekawie. Atmosfera zawsze była luźna. Entuzjazm i zaangażowanie ludzi spowodowało, że zostałam tu na dłużej. Sama kiedyś uczyłam się współpracy i organizacji podczas mniejszych lub większych imprez pod okiem starszych kolegów. Teraz sama mam możliwość wdrażania i przekazywania wiedzy wolontariuszom.

tym roku stowarzyszenie będzie obchodzić swój jubileusz

25-lecia istnienia. Czy w związku z tym planujecie zorganizować jakąś uroczystość?

Dokładnie, w tym roku celebrujemy nasze 25 lecie. W październiku organizujemy galę jubileuszową. Chcemy powspominać ten czas z osobami, które tworzyły ZMW, działały w nim oraz wspierały przez ostatnie 25 lat. W kapsule czasu umieścimy pamiątki - niespodzianki. Liczymy, że gdy za parędziesiąt lat ktoś ją otworzy, będzie miło zaskoczony i powspomina nasze działanie.

Jesteś również tancerką Zespołu Pieśni Tańca Marynia. Co najmilej wspominasz z działań ZPiT “Marynia”  oraz w jaki sposób można zostać tancerzem w zespole?

Zgadza się, w Zespole Pieśni i Tańca Marynia tańczę już od kilkunastu lat. Jest to niesamowita przygoda. Tańczymy, wyjeżdżamy na festiwale, bierzemy udział w konkursach tanecznych. Można tutaj nawiązać naprawdę długoletnie znajomości. Polecam wszystkim tę przygodę. Oczywiście, zachęcam do zapisów bezpośrednio u Instruktorek Ewy i Eweliny, w Samorządowym Ośrodku Kultury w Świeciechowie. Panie wkładają dużo serca w pracę. Istnieje osiem grup tanecznych od maluszków po osoby bardziej dojrzałe. Zatem znajdzie się miejsce dla każdego.

Do niedawna pełniłaś funkcję doradcy grup młodzieżowych w projekcie “Młodzieżowe Wulkany Partycypacji”. Co sądzisz o działanich podjętych przez młodzieżowych liderów?

Koordynacja inicjatyw młodzieży, była dla mnie kolejnym doświadczaniem. Wśród tych młodych organizatorów nie brakowało pomysłów i chęci do działania. Zgłosili się oni do Młodzieżowych wulkanów tak naprawdę tylko z pomysłem. W pozostałych sprawach organizacyjnych działaliśmy razem. Grupy młodzieżowe otrzymały od nas wsparcie, dobre rady i pomoc co myślę zaprocentuje w kolejnych organizowanych przez nich inicjatywach. 

Czy planujecie podobną inicjatywę do Młodzieżowych Wulkanów Partycypacji? Jeśli tak to czy mogłabyś coś zdradzić?

Tak, planujemy. Już z końcem przyszłego miesiąca zaczniemy działać z projektem „Eksplozja Młodzieżowych Inicjatyw”, który ma na celu dofinansowanie 10 społecznych inicjatywy. Oczywiście przygotowanych przez młodzież.

Jakie korzyści widzisz w angażowaniu się przez młodzież w społeczne działania w wolontariacie i organizacjach młodzieżowych np. w ,,Stowarzyszeniu ZMW"? Warto?

Młodzież, która zaangażuje się w życie społeczne dla mnie ma ogromny potencjał. Są to ludzie, którzy są dobrymi obserwatorami. Zauważają potrzeby innych jak i swoje. Potrafią głośno o tym mówić, szukać rozwiązań i działać. Cieszę się, że mogę z takimi osobami właśnie współpracować.

Jakie są Twoje zainteresowania?

Lubię rozmawiać z ludźmi i spędzać z nimi czas. Prowadzę aktywny tryb życia : biegam, tańczę, ćwiczę i podróżuję. W wolnej chwili interesuje się tematyką samorozwoju oraz uczę się języków obcych.  

Dziękujemy za możliwośćprzeprowadzeniewywiadu!

Zuzanna Leciejewskai Wiktoria Olejniczak