Dziś imieniny: Janiny Jana Jutro: Lucjana Antoniego

received 304544071538250W listopadzie przeprowadziliśmy również wywiad z zawodnikami klubu KS Polonia 1912 Leszno, Mają Sową i Maciejem Sową. Zapraszamy!

Proszę się przedstawić.
Maja Sowa uczennica klasy 5,zawodniczka klubów KS Polonia 1912 Leszno sekcji boksu i kickboxingu, Maciej Sowa uczeń klasy 8, zawodnik klubu KS Polonia 1912 Leszno sekcji boksu i kickboxingu.


Skąd pojawiło się u Was zamiłowanie do boksu i kickboxingu?
Maciej: Postanowiłem, że chcę trenować boks gdy dowiedziałem się, że mój tata również trenował boks i też był zawodnikiem klubu Polonia.
Maja: Ja gdy dowiedziałem się, że mój brat jedzie na trening również chciałam spróbować tego sportu.

Od kiedy trenujecie boks i kickboxing i jak często odbywają się treningi?
Maciej: Trenujemy już prawie dwa i pół roku. Treningi odbywają się codziennie, przeważnie jesteśmy na nich trzy razy w tygodniu, lecz w okresach przed zawodami trenujemy codziennie.

Czy ciężko jest pogodzić obowiązki szkolne itp. z treningami, zawodami?
Maja: Na co dzień nie jest to problemem, bo trening odbywają się późnym wieczorem, a z innymi zajęciami pozalekcyjnymi i szkolnymi jesteśmy w stanie pogodzić do tego czasu. Czasem jednak musimy zdecydować czy startujemy w zawodach, czy wybrać inne zajęcie, które czasem kolidują z zawodami.

Czy bierzecie udział w zawodach? Jeśli tak to, w jakich i czy macie już jakieś osiągnięcia?
Maja: Ja startowałem w jednym turnieju i w jednych mistrzostwach Polski w kickboxingu w Formule Kick Light. Na tych mistrzostwach zostałam wyróżniona pucharem dla najlepszej kadetki młodszej klubu KS Polonia 1912 Leszno. Mam również za sobą jedną walkę w boksie
Maciej: Ja również brałem udział w mistrzostwach Polski w kickboxingu. Natomiast w boksie stoczyłem dwie walki na dwóch różnych turniejach.

Kickboxing i boks to niebezpieczny sport, który wymaga dużej sprawności i siły. Czy zdarzyły się u
Was jakieś poważniejsze kontuzje?
Maciej: Owszem te dyscypliny wymagają od nas dużej sprawności i siły, dlatego sumiennie trenujemy. Jeśli chodzi o kontuzję, to sam doznałem złamania śródręcza na treningu, ale to mnie nie zniechęciło do dalszego trenowania.
Maja: Mi również zdarzyła się niewielka kontuzja, ale mimo to nadal chcę trenować.

Jak wygląda Wasz trening? Ćwiczycie indywidualnie czy zespołowo?
Maja: Każdy trening trwa półtorej godziny, rozpoczyna się trzydziesto minutową rozgrzewką podczas której wszyscy biegamy dookoła sali wykonując przy tym ćwiczenia ogólno-rozwojowe. Następnie zaczynamy trening  właściwy i są to na przykład ćwiczenia technicznych w parach lub ćwiczenia kondycyjne, podczas których trenujemy na workach treningowych, skakankach i ciężarkach raz w tygodniu odbywają się sparingi między zawodnikami.

Co gdyby nie boks i kickboxing?
Maciej: Myślę, że gdybym nie zdecydowałbym się na boks i kickboxing to wybrałbym piłkę nożną, którą również lubię.
Maja: Ja za to gdybym nie trenowała tych sportów walk kontynuowałabym naukę gry na gitarze.

Czym się interesujecie?
Maciej: Aktualnie to boks i kickboxing jest głównym źródłem moich zainteresowań.
Maja: Ja oprócz boksu i kickboxingu lubię spędzać czas na rysowaniu i śpiewaniu.

 

Dziękujemy za możliwość przeprowadzenia wywiadu!


Wywiad przeprowadziły: Zuzanna Leciejewska I Wiktoria Olejniczak