Dziś imieniny: Janiny Jana Jutro: Lucjana Antoniego

grant mrg swieciechowa dniChoć wielu z nas odpoczywa podczas długiego weekendu majowego, to mamy wspaniałą wiadomość do przekazania! Młodzieżowa Rada Gminy Święciechowa otrzymała grant w ramach projektu „Postawmy na młodzież” w wysokości 14 000 zł na organizację Dni Młodzieży Gminy Święciechowa 2023!

Niezwykle się cieszymy, że nasz pomysł i zaangażowanie zostało docenione. Już wkrótce przekażemy więcej informacji. 

Głównym organizatorem wydarzenia będzie Młodzieżowa Rada Gminy Święciechowa, jednak aby pozyskać funudsze, swojej osobowości prawnej "użyczyło" Stowarzyszenie ZMW, które zawnioskowało o grant dla młodzieżowej rady.

“Postawmy na młodzież” to konkurs, którego celem jest wsparcie finansowe dla inicjatyw wielkopolskiej młodzieży na rzecz życia publicznego. Środki przeznaczane są na aktywizację młodych Wielkopolan przez organizacje młodzieżowe przy jednostkach samorządu terytorialnego i samorządy uczniowskie, w tym młodzieżowe rady.

Zadanie "Postawmy na młodzież" jest realizowane przez Projekt Poznań ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej oraz Ministra ds. Unii Europejskiej Szymon Szynkowski vel Sęk.