Dziś imieniny: Janiny Jana Jutro: Lucjana Antoniego

fest kolorSzanowni Państwo,

Już w niedzielę 20 sierpnia odbędzie się wielkie charytatywne show, czyli ORIENTUJ SIĘ – kolorowy bieg po zdrowie Karoliny. W związku ze sporym zainteresowaniem jak i skalą wydarzenia przekazujemy Państwu informacje organizacyjne. Zalecamy by przybyć prędzej, by na spokojnie móc odebrać samemu pakiet startowy jak i umożliwić to pozostałym uczestnikom.
Poniżej przedstawiamy Państwu informacje organizacyjne.

 

Miejsce i dojazd

Wydarzenie odbywa się na boisku sportowym w Lasocicach (przy ul. Okrężnej). Poniżej znajduje się mapka przedstawiająca jak dojechać. Przy przejeździe kolejowym będzie stała osoba upoważniona, która będzie kierowała auta na wskazane miejsca parkingowe.

  • Jadąc od strony Leszna: dojeżdżając do Lasocic na głównym skrzyżowaniu należy skręcić w lewo, jechać prosto aż do przejazdu kolejowego, a następnie skręcić w lewo tuż za przejazdem.
  • Jadąc od strony Wschowy: dojeżdżając do Lasocic na głównym skrzyżowaniu należy skręcić w prawo, jechać prosto aż do przejazdu kolejowego, a następnie skręcić w lewo tuż za przejazdem.
  • Jadąc od strony Święciechowy: dojeżdżając do Lasocic na głównym skrzyżowaniu należy przejechać prosto, jechać prosto aż do przejazdu kolejowego, a następnie skręcić w lewo tuż za przejazdem.
fest kolor kopia
fest kolor kopia kopia

 

Biuro zawodów

Biuro zawodów znajdować się będzie na boisku sportowym w namiocie i będzie czynne w godzinach 14:00 – 15:30. W tym czasie należy odebrać swoje pakiety startowe. Osoby niepełnoletnie powinny mieć pisemną zgodę rodzica/prawnego opiekuna na udział w wydarzeniu. Do odbioru pakietów prosimy by zabrać dowód potwierdzający tożsamość.

 

Punkt medyczny

Punkt medyczny znajdować się będzie w namiocie biura zawodów podczas trwania wydarzenia.

 

Program

godz. 14:00 – 15:30 - Otwarte biuro zawodów (potwierdzanie zgłoszeń, odbiór pakietów startowych)

godz. 15:30 - Rozgrzewka

godz. 15:45 – Odprawa przed biegiem

godz. 16:00 - Start (bieg, rower i nordic walking)

od godz. 16:45 - wydawanie posiłków i Ognisko

od godz. 17:15 – wydawanie kolorowych proszków

godz. 17:30 – SH’BAM I FESTIWAL KOLORÓW

 

Start, meta i trasa

Start i meta znajdują się na boisku sportowym. Zawodnicy biorą udział w jednej z trzech kategorii, na którą się prędzej zapisali:

  • trasa dla biegaczy (3 km),
  • trasa na nordic-walking (3 km),
  • trasa rowerowa (5 km).

Trasa wiedzie przez drogi polne i leśne. Każdy uczestnik otrzyma mapkę oznaczoną strzałkami. Poniżej znajdują się przykładowe strzałki. Na trasie będą stali wolontariusze, którzy będą potwierdzali dobiegnięcie do poszczególnego punktu w wyznaczonym do tego miejscu na mapce.

O kolejności startu uczestników decyduje organizator. Uczestnicy startują jednocześnie w trzech kategoriach w wyznaczonych odstępach czasowych.

Nie biegniemy/jedziemy/maszerujemy na czas. Każdy kto dobiegnie/dojedzie do mety jest zwycięzcą. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa.

20170712 103330

 

Pakiety startowe

Każdy zapisany uczestnik otrzymuje w pakiecie startowym: mapkę, numer startowy, wodę, talon na kiełbasę, talon na kolorowy proszek. Talony są do wykorzystania w biurze zawodów w wyznaczonych godzinach (wedle programu).

Osoby, które nie uczestniczą w Biegu a chciałby by nabyć kolorowy proszek lub kiełbasę na ognisko, będą miały taką możliwość odpłatnie od godz. 16:45 w biurze zawodów.

 

Festiwal kolorów

Wyrzut kolorowych proszków następuje tylko i wyłącznie w miejscu i czasie wskazanym przez organizatora (teren odgrodzony taśmą). Zaleca się by podczas wyrzutu mieć ubrane okulary chroniące oczy.

 

Kącik dla dzieci

Podczas wydarzeniu na boisku będzie kącik zabaw dla małych dzieci.

 

Zbiórka do puszek

Podczas całego biegu odbywać się będzie kwesta do puszek na rzecz Karoliny Jankowiak. Numer zbiórki publicznej to 2017/3518/OR. Do prowadzenia zbiórki upoważnieni są wolontariusze Stowarzyszenia ZMW.

 

Telefon kontaktowy do organizatora: 516 246 364

 Wydarzenie współfinansowane jest w ramach projektu SLOW - Potęga Partycypacji ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Święciechowa Marek Lorych.

 

 

Do zobaczenia!
Organizatorzy