Dziś imieniny: Franciszka Jozefa Jutro: Macieja Martyny

IMG 8419Biegi, tańce, kolory, a przede wszystkim ogromna radość – w tych słowa można streścić to co działo się w niedzielne popołudnie (20.08.2017) w Lasocicach. ORIENTUJ SIĘ – kolorowy bieg po zdrowie Karoliny przyciągnął 150 osób, które zarówno biegły, jechały na rowerze, czy też podążały z kijkami w szczytnym celu leśnymi drogami.

Radio Elka - TUTAJ.
Zapraszamy do bogatej galerii zdjęć - TUTAJ.

 

Uczestnicy mieli do wyboru jedną z trzech kategorii: bieg (3 km), nordic-walking (3 km) lub rower (5 km). A zwycięzcą był.. każdy! I każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie na podium. Ciekawostką jest, że… ponad 70% uczestników to osoby spoza naszej gminy! Także wydarzenie miało charakter można by wręcz powiedzieć, że regionalny!


Po biegu był czas by zregenerować siły i zjeść kiełbasę prosto z ogniska. Następnie do wspólnej zabawy i tanecznego show SH’BAM zachęcała wszystkich Martyna Gorwa. Kulminacyjnym puntem był Festiwal Kolorów – wyrzut w powietrze kolorowych proszków.. od których każdy był KOLOROWY! Ten moment przyciągnął zwłaszcza dzieci i młodzież.. choć nie zabrakło i trochę starszych osób.

 

Podczas wydarzenia cały dochód z wpisowych jak i zbiórki, która była prowadzona zostanie przeznaczony na rehabilitację Karoliny Jankowiak z Przybyszewa. O zebranej kwocie poinformujemy niebawem.

 

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Wójty Gminy Święciechowa Marek Lorych, który także był obecny podczas wydarzenia.
Wydarzenie zostało także dofinansowane w ramach projektu SLOW-Potęga Partycypacji ze środków Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.


Zorganizowanie tak ogromnej imprezy nie obyło by się bez wielu osób i instytucji, które nas wsparły. Serdecznie dziękujemy:

-Samorządowemu Ośrodkowi Kultury w Święciechowie

-Urzędowi Gminy Święciechowa

-Ochotniczej Straży Pożarnej z Przybyszewa

-Martynie Gorwa wraz z Fitnes Klub Sporting
- Michałowi Skrzypczak za zabezpieczenie medyczne imprezy

-Catering Toscania Fit z Włoszakowic

-sklep Pani Joanny Jankowiak z Lasocic

- Biuro Partner

… a przede wszystkim młodzieży – wolontariuszom ze Stowarzyszenia ZMW, którzy poświęcili mnóstwo swojego czasu i zaangażowania w przygotowanie tego wydarzenia.

Dziękujemy Państwu za udział, dobrą zabawę, każdy uśmiech a także za wszelkie wpłaty na rzecz Karoliny!

To jak, widzimy się za rok?

 

Art. Mikołaj Kostaniak
Fot. Michalina Leciejewska, Jagoda Stachowiak