Dziś imieniny: Szymona Tadeusza Jutro: Euzebii Wioletty

szwecja1Nasze wolontariuszki Wiktoria i Michasia biorą udział w wizycie studyjnej w Sztokholmie w Szwecji. Dziewczyny spędzą tam cały najbliższy tydzień (do 30 października). Uczestniczą w warsztatach dotyczących partycypacji wśród młodych osób ze szczególnym uwzględnieniem ludzi ze środowisk migracyjnych. Dzięki temu mają możliwość nawiązania długoterminowego partnerstwa miedzy organizacjami z wielu państw europejskich.

kapsula123fotoNiedziela 24 października 2021 r. zapadnie na długo w pamięci mieszkańcom sołectw Przybyszewa i Lasocic. Przed klubem „ZMW” tego dnia zostało zasadzone pamiątkowe drzewo oraz wkopana została kapsuła czasu... która zostanie otwarta dopiero za 25 lat, czyli w 2046 roku. Uczestnicy wydarzenia mogli również skosztować domowych wypieków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Przybyszewa oraz spędzić miło czas przy ognisku.

ZDJĘCIA - TUTAJ (Fot. Zuzanna Leciejewska)

plakat kapsułaczasu zmwSerdecznie zapraszamy już w najbliższą niedzielę 24 października na obchody 25-lecia Stowarzyszenia ZMW do Przybyszewa. To będzie historyczny dzień dla naszej społeczności! Rozpoczynamy o godz. 15 przy ZMW. Szczegóły na plakacie!

galazmw102021W piątek 15 października 2021 roku w Sali wiejskiej w Święciechowie odbyła się Gala Jubileuszowa 25-lecia działalności Stowarzyszenia ZMW. Był to piękny czas podsumowań, wzruszeń, podziękowań, wspomnień oraz spotkania byłych i obecnych członków oraz wielu delegacji i przyjaciół naszej organizacji.

EMI ZMW plakatStowarzyszenie „ZMW” w ramach projektu „Eksplozja Młodzieżowych Inicjatyw” ma przyjemność zaprosić do udziału w projekcie młodzież w wieku 13-24 lat z terenu powiatu leszczyńskiego (gminy: Święciechowa, Rydzyna, Lipno, Włoszakowice, Wijewo, Osieczna oraz Krzemieniewo). Więcej informacji poniżej.

fotoA do porannej kawki zapraszamy na kolejny wywiad z cyklu ,,Rozmowa miesiąca z..". We wrześniu udało nam się porozmawiać z obecną członkinią a zarazem skarbnikiem Stowarzyszenia ZMW Michaliną Leciejewską. Życzymy miłej lektury!

plakat ratownik0921ekSerdecznie zapraszamy na dwa ostatnie ze spotkań z ratownikiem medycznym które odbędą się w środy 15 oraz 29 września o godz. 10:30. Szczegóły na plakacie.

241727207 4305178526267569 412124546601922551 nW minioną sobotę 11 września, na polanie Hubertus w Długiem Starem odbył się Jesienny Marsz Pokoleniowy Nordic Walking. Była to inicjatywa międzypokoleniowa przygotowana przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Święciechowie, Grupę Aktywny Senior, Stowarzyszenie ZMW oraz realizatorów i uczestników projektu "Młodzi Seniorom, Seniorzy Młodym. Bezpieczny Senior w Gminie Święciechowa".

festyn wrzesien2021 poprawkaW imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy! Szczegóły na plakacie.

pudelko zycia plakat zmw21Jesteś w wieku 60+ i mieszkasz na terenie gminy Święciechowa? Seniorze - odbierz swoje pudełko życia!

Inicjatywa ma na celu ułatwienie niesienia skutecznej pomocy (m.in. pogotowiu, pracownikom socjalnym) w stanach zagrożenia zdrowia i życia. Zestaw składa się z pudełka życia, magnesu informacyjnego, naklejki oraz formularza. Pacjent wypełnia formularz o swoim stanie zdrowia, ewentualnych dyspozycjach dot. opieki nad mieszkaniem, zwierzętami, przyjmowanych lekach, komu zostawić klucze, kogo poinformować. Więcej informacji poniżej!

FILM PROMUJĄCY KAMAPANIĘ - TUTAJ

FILM INSTRUKTAŻOWY - TUTAJ

taekwondo zmwWspólnie z Gorwa Team zapraszamy na zajęcia TAEKWONDO OLIMPIJSKIE w klubie ZMW w Przybyszewie! Dotychczasowe zajęcia cieszyły się sporym zainteresowaniem.. dlatego otwarta zostaje nowa grupa i zajęcia będą odbywać się nie tylko w piątki ale i wtorki! Zapisy pod wskazanym numerem na plakacie.

Podkategorie