Dziś imieniny: Jakuba Justyna Jutro: Erazma Marianny

festyn rodzinny lasociceRazem możemy więcej! Wspólnie z Parafią pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lasocicach, Kołem Gospodyń Wiejskich XXI Wieku w Lasocicach, Kołem Gospodyń Wiejskich w Przybyszewie, Stowarzyszeniem "Lasocice z Pasją " oraz OSP Przybyszewo zapraszamy na FESTYN RODZINNY z okazji Dnia Dziecka!

Rozpoczynamy w niedzielę 11 czerwca o godz. 12.00 na placu przy kościele w Lasocicach. Będą animacje i konkurencje dla dzieci, zamki dmuchane oraz coś dobrego do zjedzenia. Spędźmy wspólnie w rodzinnej atmosferze to popołudnie! Zapraszamy!

Wydarzenie współfinansowane przez Gmina Święciechowa.

grant mrg swieciechowa dniChoć wielu z nas odpoczywa podczas długiego weekendu majowego, to mamy wspaniałą wiadomość do przekazania! Młodzieżowa Rada Gminy Święciechowa otrzymała grant w ramach projektu „Postawmy na młodzież” w wysokości 14 000 zł na organizację Dni Młodzieży Gminy Święciechowa 2023!

Niezwykle się cieszymy, że nasz pomysł i zaangażowanie zostało docenione. Już wkrótce przekażemy więcej informacji. 

Głównym organizatorem wydarzenia będzie Młodzieżowa Rada Gminy Święciechowa, jednak aby pozyskać funudsze, swojej osobowości prawnej "użyczyło" Stowarzyszenie ZMW, które zawnioskowało o grant dla młodzieżowej rady.

osoby zmw

Już czas abyście poznali naszych nowych wolontariuszy, którzy dołączyli do nas niedawno ale swoim zaangażowaniem zasilają szeregi naszego stowarzyszenia. Przedstawiamy Wam Wiktorię Szłapczyńską!

osoby zmw 1Serdecznie zapraszamy do poznania sekretarza Stowarzyszenia ZMW - Pauliny Zamelskiej!

plakat sprzatanie lasu 2023Świętuj z nami Międzynarodowy Dzień Ziemi!

We współpracy z Nadleśnictwem Karczma Borowa zapraszamy w sobotę 22 kwietnia o godz. 10.00 na akcję sprzątania lasu w Przybyszewie i Lasocicach. Zapewniamy worki na śmieci oraz rękawiczki.

Start i zakończenie na boisku przy ul. Okrężnej w Lasocicach. Na zakończenie ognisko z poczęstunkiem.

A ty co zrobisz dobrego dla naszej planety?

pogoń 2023 plakat zmwStowarzyszenie ZMW we współpracy ze Sołectwami Lasocice oraz Przybyszewo serdecznie zaprasza dzieci w wieku do 10 lat z Lasocic, Ogrodów oraz Przybyszewa wraz z rodzicami do udziału w Pogoni za Zającem 2023, która odbędzie się 6.04.2023 r. Rozpoczynamy o godz. 13.00 na boisku przy placu zabaw w Przybyszewie i kończymy ok. godz. 14.30 na boisku przy ul. Okrężnej w Lasocicach. Dla każdego dziecka przygotowana będzie słodka niespodzianka! 

Wpisowe (10 zł/dziecko) płatne przy zapisach w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Lasociach. Zapisy tylko do 31.03.2023 r - ilość miejsc ograniczona. Zgoda rodzica/opiekuna do pobrania TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy!

 

wosp2023fot31. Finał WOŚP w Lasocicach i Przybyszewie za nami! Ale to był intensywny dzień w naszym Sztabie! 
Nasz Sztab zebrał... 10 115,80 zł! (+waluty obce).

Finał WOŚP rozpoczęliśmy Marszem Nordic Walking - w zdrowym ciele, zdrowy duch! Po południu przenieśliśmy się do sali wiejskiej w Lasocicach, gdzie z częścią artystyczną na scenie zaprezentowli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Lasocicach, odbył się pokaz grupy Taekwondo Gorwa Team sekcja Przybyszewo. Obejrzeliśmy także walkę pokazową bosku Mai i Macieja Sowa a także pokazy akrobatyczne w wykonaniu Pauliny Koledowicz i Kaliny Dworackiej. Podczas WOŚP dostępna była także wystawa zdjęć "Powróćmy jak za dawnych lat...". O kącik z pierwszą pomocą, pomiarem ciśnienia i cukru zatroszczyli się ratownicy Agata i Piotr Jackowscy. Domowe ciasto, kawę i harbatę przygotowały Koło Gospodyń Wiejskich XXI Wieku w Lasocicach oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Przybyszewie. Dużą popularnością cieszyły się także licytacje wielu gadżetów podarownych przez lokalnych przedsiębiorców oraz gadżetów WOŚP. Przy naszym Sztabie kwestowało 10 wolontariuszy - młodzież z Lasocic, Przybyszewa, Trzebin oraz Długich Starych. Dziękujemy za to, że byliście z nami!

Więcej zdjęć TUTAJ (Fot. W. Olejniczak)

1 zmw 2023 ulotkqKRS 0000376573 - Wesprzyj inicjatywy młodzieżowe i przekaż swoje 1,5% w rocznym rozliczeniu podatku na Stowarzyszenie ZMW.

Razem możemy więcej! Dziękujemy, że jesteś z nami! 

wosp2023lasociceStowarzyszenie ZMW wraz z lokalnymi organizacjami zaprasza na 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Przybyszewie i Lasocicach!

godz. 13.00 - plac zabaw w Przybyszewie
MARSZ NORDIC WALKING - Start i zakończenie przy placu zabaw w Przybyszewie, trasa ok. 5 km

godz. 16.00 -18.00 Sala Wiejska w Lasocicach
- występy uczniów Szkoły Podstawowej w Lasocicach
- pokaz grupy Taekwondo GORWA TEAM sekcja Przybyszewo
- walka pokazowa boksu i pokazy akrobatyczne
- pokaz pierwszej pomocy, możliwość pomiaru ciśnienia oraz zbadania poziomu cukru
- wystawa zdjęć "Powróćmy jak za dawnych lat..."
- domowe ciasto, kawa i herbata przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Przybyszewa i Lasocic
- licytacje atrakcyjnych fantów wraz z gadżetami WOŚP

315070285 5439279439516311 6088130286751078415 nCzas na to abyście poznali nasz zarząd. Na pierwszy ogień idzie Mikołaj Kostaniak - prezes Stowarzyszenia ZMW!!

EMI grafiki szkolenie mrStowarzyszenie ZMW zaprasza serdecznie przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, nauczycieli i pracowników oświaty, osoby współpracujące z młodzieżą z województwa wielkopolskiego do udziału w szkoleniach poświęconych powoływaniu i funkcjonowaniu młodzieżowych rad gminy oraz zaangażowaniu młodzieży w życie lokalnego samorządu. Szczgóły poniżej.

Podkategorie