Dziś imieniny: Dominika Jana Jutro: Marii Oswalda

grafika grant ego zmwCieszymy się z kolejnego dofinansowania! Właśnie zostały ogłoszenie wyniki Konkursu w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy EOG. Stowarzyszenie ZMW otrzymało grant w wysokości 29 216,00 euro (ok. 117 tys. zł) na realizację projektu „Eksplozja Młodzieżowych Inicjatyw”. Co zaplanowaliśmy w projekcie..?

1 procentpodziekowaniDrodzy Przyjaciele! Z całego serca DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy swój 1 % podatku za rok 2020 postanowili przekazać właśnie Stowarzyszeniu ZMW. Po raz pierwszy w historii naszej organizacji każdy z Was otrzymał właśnie taką możliwość.. i ku naszemu pozytywnemu zaskoczeniu obdarzyliście nas dużym wsparciem! Jesteśmy wdzięczni za okazane nam zaufanie i zapewniamy, że otrzymane środki zostaną wykorzystane na kolejne działania wspierające rozwój młodzieży i naszej lokalnej społeczności!

Kwota jaka została nam łącznie przekazana to 853,20 zł .

Dziękujemy!

fotoprzybyszewoplenergrupoweZa nami ostatni z plenerów malarskich, który odbył się w piątek 30 lipca br. w parku przy pałacu w Przybyszewie. Bardzo dziękujemy za udostępnienie miejsca Panu Janowi Sołtysiakowi oraz za ciekawe spotkanie wszystkim uczestnikom! Podczas ostatniego z plenerów odbyło się także wręczenie nagród dla laureatów oraz wyróżnionych w Gminnym Konkursie Plastycznym "Dziedzictwo Gminy Święciechowa".

Zdjęcia - TUTAJ (Fot. W. Olejniczak)

ks.szulcKsiądz Andrzej Szulc - wieloletni proboszcz parafii w Lasocicach - odchodzi na zasłużoną emeryturę. W niedzielę 25.07 mieszkańcy Włoszakowic urządzili mu wspaniałe pożegnanie. Na terenie przy probostwie licznie zgromadzili się i składali podziękowania za lata posługi we Włoszakowickiej parafii. Byli starsi i młodsi mieszkańcy, którzy wspominali wesołe sytuacje z udziałem proboszcza Andrzeja. Podczas wywiadu przeprowadzanego przez konferansjerke opowiadał m.in o swoich najlepszych i najtrudniejszych sytuacjach że swojej kilkunastoletnie posługi i o swoich planach na przyszłość. Ksiądz Andrzej zamieszka w Grotnikach we własnym domu, gdzie ma wielki ogród i którego z chęcią będzie pielegnował.

Życzymy księdzu Andrzejowi dużo zdrowia!

plnerds3Za nami przedostatni z plenerów malarskich, który odbył się w miniony piątek 23 lipca br. w Długiem Starem. Bardzo dziękujemy za udostępnienie miejsca Szkole Podstawowej w Długiem Starem oraz za ciekawe spotkanie wszystkim uczestnikom! Do zobaczenia za tydzień na ostatnim plenerze malarskim w Przybyszewie!

Informujemy, że w sierpniu odbędą się zebrania wiejskie.

24.08.2021 (wtorek) godz. 19:00 - sala wiejska w Lasocicach
25.08.2021 (środa) godz. 19:00 - sala wiejska w Przybyszewie

Informacja ze strony www.swieciechowa.pl

seniorzy info telefonKlub Senior+ w Święciechowie uruchamia sms-owy portal informacyjny dla Seniorów z Gminy Święciechowa. Wystarczy, że wyślesz na numer Klubu "Senior+" w Święciechowie sms-a o treści "Senior+", nie trzeba nic więcej pisać. Od tego momentu będziesz otrzymywać sms-y informacyjne o wszystkich ciekawych działaniach, które odbywają się w Klubie. Dzięki temu nic Cię nie ominie. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zachęcamy do skorzystania z takiej możliwości.

niechlodplener 4Za nami trzeci z plenerów malarskich, który odbył się 16 lipca 2021 r. w Niechłodzie. Bardzo dziękujemy za udostępnienie miejsca Panu Andrzejowi Kokocińskiemu oraz za ciekawe spotkanie wszystkim uczestnikom! Do zobaczenia za tydzień w Długiem Starem! Mamy jeszcze kilka miejsc wolnych na kolejne terminy, jednak obowiązują wcześniejsze zapisy - tel. 516 246 364 (SMS)

tornister pełen uśmiechówZachęcamy do włączenia się w akcję "Tornister Pełen Uśmiechów"! Do końca lipca br. w kruchcie kościoła w Lasocicach można złożyć do kosza przybory potrzebne dzieciom w szkole. Mogą to być przede wszystkim: plecaki, piórniki, długopisy, ołówki, kredki, temperówki, mazaki, farbki, plastelina, teczki, gumki, bloki, zeszyty oraz inne przedmioty przydatne każdego dnia w szkole.

received 1146333109506877

Kolejny miesiąc to i kolejny wywiad! W lipcu udało nam się porozmawiać z młodą i utalentowaną akrobatką Pauliną Kolendowicz. Życzymy miłej lektury!

ratownikklubrops 3W minionym tygodniu odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu "Młodzi - Seniorom, Seniorzy - Młodym. Bezpieczny Senior w Gminie Święciechowa". Spotkanie z ratownikiem medycznym odbyło się w Klubie Seniora w Święciechowie. Podczas zajęć uczestnicy bliżej poznali zasady udzielania pierwszej pomocy. Kolejne spotkania już wkrótce.

Podkategorie