Dziś imieniny: Bartosza Feliksa Jutro: Kai Lukasza

Kreatywne świąteczne warsztatySerdecznie zapraszamy na Kreatywne Warsztaty Świąteczne, które w dniach 1, 6 i 9 grudnia odbędą się w świetlicy Kuźnia Marzeń w Lasocicach. Obowiązują wcześniejsze zapisy - szczegóły na plakacie.

Ponadto zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym "Bożonarodzeniowa Kartka Świąteczna"! Za zgłoszeniami prac konkursowych czekamy do 10.12.2022 r.! Dla laureatów przewidziano nagrody rzeczowe! Poniżej znajduje się Regulamin oraz Karta Zgłoszenia.

osoby zmwA na zakończenie tygodnia zapraszamy do poznania kolejnej naszej wolontariuszki - Zuzannay Leciejewskiej!

4Myśleliście, że to już koniec? Oczywiście, że nie! Dzisiaj przedstawiamy Wam kolejną wolontariuszkę Patrycję Bachorską!

zpMieszkanka naszej wsi Zofia Wencel startuje w konkursie Miss Województwa Wielkopolskiego 2022! Dostała się do finału! Postanowiliśmy porozmawiać z nią oraz zapytać się jak to wszystko wygląda. Zapraszamy do przeczytania wywiadu!

301037825 4240941522697696 1881479600537924320 nZe względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne i bezpieczeństwo uczestników zaplanowana na dziś PIELGRZYMKA ROWEROWA zostaje przełożona na PIĄTEK, 26 sierpnia.

grafika kampania spoleczna wartodzialacPochwal się swoimi społecznymi działaniami! W ramach promocji inicjatyw młodzieżowych oraz kampanii społecznej organizowanej w ramach projektu Eksplozja Młodzieżowych Inicjatyw zapraszamy do dodawania zdjęć i filmów z przygotowań Waszych inicjatyw społecznych.. i nie tylko! Pamiętajcie aby oznaczyć post lub dodawaną relację hatszagiem #Wartodziałać! 

 

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

299649552 5180210115423246 3172578973468922260 nTegoroczne Dożynki Parafialne odbyły się w Przybyszewie w niedzielę 14.08.2022. Były to pierwsze dożynki, które wspólnie zorganizowało Sołectwo Lasocice i Przybyszewo. Świętowanie rozpoczęliśmy od Mszy Świętej w kościele parafialnym w Lasocicach. Następnie w korowodzie dożynkowym przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej 'BLUE BRASS BAND' Włoszakowice oraz Mażoretek "Twins" z Włoszakowic przeszliśmy na plac dożynkowy w Przybyszewie. Po obrzędzie dzielenia chleba oraz powitaniu gości miał miejsce Turniej Sołectw Lasocie vs Przybyszewo. W tegorocznym pojedynku zwycięską drużyną okazała się reprezentacja Sołectwa Lasocice, którzy przejęli przechodni puchar! Dzięki wsparciu wielu sponsorów odbyła się także loteria fantowa, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem! A na zakończenie zabawa taneczna, podczas której na parkiecie momentami brakowało miejsca! Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za dobrą zabawę, zaangażowanym osobom oraz organizacjom w przygotowanie dożynek, dekoracji oraz ufudowaniu wielu nagród!

ZDJĘCIA - TUTAJ (Fot. W. Olejniczak/ Z. Leciejewska)

17Czas abyście poznali kolejną naszą wolontariuszkę - Konstancję Dąbkowską!

Pielgrzymka Rowerowa 20202122 2To już 12. Rowerowa Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej. Zachęcamy do licznego udziału w dniu 23 sierpnia. Grupy startują w Długiem Starem, Lasocicach i Święciechowie! Szczegóły na plakacie.

Akademia Kreatywnych Młodych Obywateli 1Jakie macie plany na wakacje..? Mamy dla Was propozycję nie do odrzucenia! Zapraszamy Was na WAKACYJNE PODCHODY - podróż dookoła świata! Przeniesiemy się do innych państw, gdzie poznacie inne zwyczaje i kulurę! Pamiętajcie, aby wcześniej się zapisać! Szczegóły na plakacie.

Gminny Konkurs NCK 2022Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie. Szczegółowe informacje wraz z regulaminem oraz kartą zgłoszeniową znajdują się poniżej!

Podkategorie