Dziś imieniny: Eryka Feliksa Jutro: Piotra Iwa

sesja 7Kolejny miesiąc za nami, czas więc na krótkie podsumowanie.
We wtorek 26.03.2019 odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Stałych Rady Gminy Święciechowa. Podczas komisji szczegółowo omówiliśmy i zaopiniowaliśmy projekty uchwał na czwartkową sesję. Gorącą dyskusję wywołały zmiany dotyczące budżetu oraz ujęcia w nim m.in. inwestycji dotyczącej utworzenia żłobka (klubu malucha) w dawnym budynku przedszkola w Święciechowie. To inwestycja, na którą nasza gmina pozyskała 900 tys. zł. Podczas Komisji pytałem szczegółowo na temat planowanej inwestycji m.in. zabezpieczenia środków na ten cel, badania zapotrzebowania wśród rodziców dzieci oraz samego wniosku, który składała gmina. Pytałem również o Program „Ja w Internecie”, na który gmina Święciechowa otrzymała dofinansowanie.

Witam serdecznie Państwa, nazywam się Dariusz Matuszewski i jestem Radnym Gminy Święciechowa z okręgu Przybyszewo. Na zebraniu wiejskim w dniu 18.02.2019r zostałem poproszony o relację z mojej działalności na rzecz naszej wsi i mieszkańców. Chciałbym poinformować, że wszystkie informacje na temat pracy całej Rady Gminy, uchwał, posiedzeń komisji stałych, sesji, projektu budżetu itp. można znaleźć w zakładce BIP na stronie internetowej swieciechowa.pl. Ja natomiast postaram się Państwu przedstawić tylko to, co dotyczyć będzie naszej wsi Przybyszewo.

vi sesjaW dniu wczorajszym (28.02.2019) odbyła się VI sesja Rady Gminy Święciechowa. Dwa dni prędzej (we wtorek 26.02.2019 r.) uczestniczyłem w posiedzeniach Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz Komisji Budżetu i Finansów.
Podczas Komisji Kierownik GOPS Pani Joanna Primel szczegółowo przedstawiła radnym sprawozdanie z działalności Zespołu Interdyscyplinarnego w Święciechowie oraz realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie. Podczas Komisji zadawałem pytania na temat funkcjonowania Zespołu Interdyscyplinarnego, działań przez niego podejmowanych oraz ilości zakładanych Niebieskich Kart w naszej gminie.

v sesjaW dniu dzisiejszym (22.01.2019) odbyła się V sesja Rady Gminy Święciechowa – była to pierwsza sesja w tym roku. Dzień prędzej (w poniedziałek) uczestniczyłem w posiedzeniach Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz Komisji Budżetu i Finansów. Dzisiejsza sesja była dla mnie bardzo wyjątkowa ze względu na to, iż Radni Gminy wybrali mnie Wiceprzewodniczącym Rady Gminy. To dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie, ale także i nowe wyzwanie - a jak wiecie, ja nowe wyzwania bardzo lubię. Bardzo dziękuję, za to że Przewodniczący Rady zgłosił moją kandydaturę, którą następnie Radni Gminy w drodze tajnego głosowania poparli. Deklaruję pełnić funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Święciechowa jak najlepiej tylko będę mógł.
 

48375308 343408649814982 8676801130195320832 nDzisiaj (20.12.2018) odbyła się III sesja Rady Gminy Święciechowa.

 

 II sesjaZa nami kolejna sesja.. a właściwie cały dzień pracy. We wtorek 4.12.2018 odbyło się pierwsze posiedzenie wszystkich komisji stałych oraz odbyła się II sesja Rady Gminy Święciechowa. To o czym między innymi dyskutowali Radni.. przeczytacie poniżej.

sesjaDrodzy mieszkańcy gminy Święciechowa!
Nazywam się Mikołaj Kostaniak, mam 22 lata i w minionych wyborach samorządowych, które odbyły się równo miesiąc temu, czyli 21 października zostałem wybrany przez mieszkańców okręgu nr 13 w Lasocicach Radnym Gminy Święciechowa. Zdobyłem łącznie 99 głosów, co przy wyniku 83 głosów mojego kontrkandydata Pana Piotra Samolaka, zapewniło mi objęcie mandatu Radnego Gminy. Raz jeszcze chciałbym bardzo podziękować za każdy oddany na mnie głos. Bardzo mnie cieszy również wysoka frekwencja, która w naszym okręgu wyniosła niemal 60% (dokładniej to 59,42%). Dziękuję za każde miłe słowa, spotkania i rozmowy.

kontaktJeżeli masz sprawę którą chciałbyś mi zgłosić lub porozmawiać o sprawach związanymi z naszą gminą - zapraszam do kontaktu!

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Numer tel. 516 246 364