Dziś imieniny: Fabiana Sebastiana Jutro: Agnieszki Jaroslawa

sesja fotoRok powoli dobiega końca.. w grudniu będziemy uchwalać budżet na przyszły rok. Zanim to jednak nastąpi mamy jeszcze listopad. Posiedzenie Komisji Wspólnych odbyło się we wtorek 19 listopada – po raz pierwszy miałem przyjemność poprowadzić to posiedzenie. XIV Sesja Rady Gminy Święciechowa odbyła się w czwartek 21 listopada. Dokładnie rok temu – 21 listopada 2018 roku odbyła się I Sesja, podczas której Radni złożyli ślubowanie.

74431998 413146816050473 6848269149529964544 nW dniu 21 października 2019 odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Stałych Rady Gminy Święciechowa.

xiisesjaW dniu 26 września 2019 o godz. 10 odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Stałych Rady Gminy Święciechowa, podczas których wspólnie z Radnymi omawialiśmy projekty uchwał na kolejną Sesję Rady Gminy Święciechowa.

xisesjaNa początku września – 5.09.2019 r. odbyła się pierwsza powakacyjna Sesja Rady Gminy Święciechowa. We wakacje nie odbywały się posiedzenia Komisji i Sesje Rady Gminy, lecz to nie znaczy, że nic się nie działo – wręcz przeciwnie. Jak to w okresie wakacyjnym dużo się działo i w kilku sprawach zgłaszanych od mieszkańców podejmowałem interwencje.

IMG 6009I tak minął czerwiec – czas na krótkie podsumowanie komisji i sesji, które odbyły się 24 i 25 czerwca.

IMG 5929Miesiąc maj niemal za nami, czas więc na krótkie podsumowanie i kilka słów o komisji i sesji..

sesja 7Kolejny miesiąc za nami, czas więc na krótkie podsumowanie.
We wtorek 26.03.2019 odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Stałych Rady Gminy Święciechowa. Podczas komisji szczegółowo omówiliśmy i zaopiniowaliśmy projekty uchwał na czwartkową sesję. Gorącą dyskusję wywołały zmiany dotyczące budżetu oraz ujęcia w nim m.in. inwestycji dotyczącej utworzenia żłobka (klubu malucha) w dawnym budynku przedszkola w Święciechowie. To inwestycja, na którą nasza gmina pozyskała 900 tys. zł. Podczas Komisji pytałem szczegółowo na temat planowanej inwestycji m.in. zabezpieczenia środków na ten cel, badania zapotrzebowania wśród rodziców dzieci oraz samego wniosku, który składała gmina. Pytałem również o Program „Ja w Internecie”, na który gmina Święciechowa otrzymała dofinansowanie.

Witam serdecznie Państwa, nazywam się Dariusz Matuszewski i jestem Radnym Gminy Święciechowa z okręgu Przybyszewo. Na zebraniu wiejskim w dniu 18.02.2019r zostałem poproszony o relację z mojej działalności na rzecz naszej wsi i mieszkańców. Chciałbym poinformować, że wszystkie informacje na temat pracy całej Rady Gminy, uchwał, posiedzeń komisji stałych, sesji, projektu budżetu itp. można znaleźć w zakładce BIP na stronie internetowej swieciechowa.pl. Ja natomiast postaram się Państwu przedstawić tylko to, co dotyczyć będzie naszej wsi Przybyszewo.

vi sesjaW dniu wczorajszym (28.02.2019) odbyła się VI sesja Rady Gminy Święciechowa. Dwa dni prędzej (we wtorek 26.02.2019 r.) uczestniczyłem w posiedzeniach Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz Komisji Budżetu i Finansów.
Podczas Komisji Kierownik GOPS Pani Joanna Primel szczegółowo przedstawiła radnym sprawozdanie z działalności Zespołu Interdyscyplinarnego w Święciechowie oraz realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie. Podczas Komisji zadawałem pytania na temat funkcjonowania Zespołu Interdyscyplinarnego, działań przez niego podejmowanych oraz ilości zakładanych Niebieskich Kart w naszej gminie.

v sesjaW dniu dzisiejszym (22.01.2019) odbyła się V sesja Rady Gminy Święciechowa – była to pierwsza sesja w tym roku. Dzień prędzej (w poniedziałek) uczestniczyłem w posiedzeniach Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz Komisji Budżetu i Finansów. Dzisiejsza sesja była dla mnie bardzo wyjątkowa ze względu na to, iż Radni Gminy wybrali mnie Wiceprzewodniczącym Rady Gminy. To dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie, ale także i nowe wyzwanie - a jak wiecie, ja nowe wyzwania bardzo lubię. Bardzo dziękuję, za to że Przewodniczący Rady zgłosił moją kandydaturę, którą następnie Radni Gminy w drodze tajnego głosowania poparli. Deklaruję pełnić funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Święciechowa jak najlepiej tylko będę mógł.