Dziś imieniny: Romana Ludomira Jutro: Albina Antoniego

Zyczenia na Dzien Dziecka dla duzych i malych dla doroslych 2020 articleDrogie dzieci! Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach. Niech każdy dzień będzie wspaniałą przygodą i aby zdrowie i pogoda ducha towarzyszyły Wam na co dzień.  💕

www niepeldddnosprawfni

Grupą najbardziej narażoną i często zupełnie wykluczoną ze społeczności internetowej są osoby z niepełnosprawnościami. Ze względu na swoje dysfunkcje wzorku, słuchu ale też i poruszania się mają ograniczoną możliwość opuszczenia domu, a Internet mógłby być ich prawdziwym oknem na cały świat – niestety i tutaj spotykają wiele przeszkód. Stowarzyszenie ZMW wychodzi naprzeciw temu problemowi. W maju br. zarząd Stowarzyszenia ZMW zdecydował o stopniowym wdrażaniu zasad dostępności dotyczących zamieszczania informacji w Internecie, w szczególności na naszych profilach w mediach społecznościowych (Facebook).

100056790 174106580686221 2985990113198080000 n

Wszystkim mamom w dniu ich święta życzymy dużo zdrowia, miłości i ogromu wrażliwości. By pociechy zabawiały i w uśmiechu dni mijały. ❤

zgloszeniamwpTo już ostatnie dni by zgłosić się do Szkoły Młodzieżowych Liderów! Nabór trwa jeszcze tylko do 31 maja do godz. 23:59. Przypomnijmy, iż do udziału w projekcie może zgłosić się młodzież w wieku 13-19 lat z terenu powiatów: gostyński, rawicki, kościański, leszczyński oraz miasto Leszno. Młodzież weźmie udział w warsztatach na temat współpracy z lokalną społecznością, trzydniowym wyjeździe studyjnym do Warszawy oraz zrealizuje swój pomysł na społeczną inicjatywę, na którą każda z grup otrzyma 2000 zł. Codziennie na Facebooku Młodzieżowych Wulkanów Partycypacji - TUTAJ umieszczane są przykładowe inspiracje działań, które młodzież może zrealizować. Na etapie zgłoszenia oczekujemy po prostu pomysłu. Szczegóły na temat Szkoły Młodzieżowych Liderów znajdują się TUTAJ. Udział w projekcie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

fototStowarzyszenie ZMW Przybyszewo wraz ze Stowarzyszeniem "Lasocice z Pasją" rozpoczynają nowy wspólny projekt. Zbieramy fotografie przedstawiające Przybyszewo, Lasocice i Ogrody. Mogą to być zdjęcia pokazujące różne wydarzenia kulturalne, społeczne, a może i nawet sportowe, a przede wszystkim przedstawiać miejsca z naszych wsi. Nie jest istotne to czy fotografia pochodzi z 1960 roku czy 1985. Chcemy stworzyć wspólne cyfrowe archiwum Lasocic, Przybyszewa i Ogrodów. Dlatego też zapraszamy na specjalnie stworzony z tej okazji fanpage na Facebooku  link TUTAJ. Umieszczane są tam wszystkie istotne informacje dotyczące akcji. Dodawane są również stare zdjęcia z naszych miejscowości. Zapraszamy do polubienia oraz współtworzenia wspólnego archiwum.

 

gazlogoJak dzisiaj się dowiedzieliśmy termin gazyfikacji miejscowości Lasocic, Przybyszewa i Ogrodów ulegnie zmianie i Polska Spółka Gazownicza nie wskauzje konkretnej daty. Odpowiedź na to znajdujemy w informacji Polskiej Spółki Gazownicznej z dnia 28.04.2020 r. Informację przekazujemy zatem mieszkańcom:

"doprowadzenie sieci gazowej do miejscowości Lasocice, Przybyszewo i Ogrody - dla tego zadania zostało przeprowadzone postępowanie przetargowe, które z uwagi na wysokość kwot od oferentów, znacząco przekraczających założone poziomy zainwestowania, zostało unieważnione. Nadmieniamy również, iż przekroczenie wartości zadania ma bezpośrednie przełożenie na brak efektywności ekonomicznej zadania. W związku z powyższym PSG w najbliższym czasie planuje ponowić wszczęcie postępowania przetargowego dotyczącego wyłonienia wykonawcy dokumentacji przetargowej. Reasumując termin wykonania zadania ulegnie przesunięciu, jednak z wiadomych względów na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie dokładnie określić tej daty"

Grafiki MWP33Zapraszamy Was do zabawy! Napiszcie w komentarzu pod zdjęciem na naszym Facebooku (TUTAJ) z czym kojarzy Wam się słowo WSPÓŁPRACA?  Wśród wszystkich komentarzy, które odpowiedzą na nasze pytanie wylosujemy zwycięzcę który otrzyma słodką niespodziankę. Za Waszymi odpowiedziami czekamy do końca maja!

rekrutacja przedłużonaUwaga, uwaga‼️ Spieszymy do Was z informacją, że REKRUTACJA do Szkoły Młodzieżowych Liderów zostaje wydłużona do końca maja!
Czekamy z niecierpliwością na Wasze zgłoszenia!
Więcej informacji na temat Szkoły Młodzieżowych Liderów - TUTAJ.

IMG 20200513 WA0000

W maju przeprowadziliśmy kolejny wywiad z cyklu ,,Rozmowa miesiąca z...". Zapraszamy do lektury!

Cyfrowe ArchiwumStowarzyszenie ZMW oraz Stowarzyszenie "Lasocice z Pasją" zapraszają do włączenia się w inicjatywę "Stwórzmy wspólnie CYFROWE ARCHIWUM Lasocic, Przybyszewa i Ogrodów". Wspólnie z mieszkańcami chcemy stworzyć zbiór zdjęć przedstawiających miejsca oraz życie w naszych miejscowościach na przestrzeni lat.

figura01janFigura Świętego Jana Nepomucena znajdująca się na granicy Lasocic i Przybyszewa oraz jej otoczenie w ostatnim czasie dość mocno się zmieniły. W październiku 2019 roku dzięki wsparciu Fundacji Orlen została odnowiona figura. Pod koniec kwietnia bieżącego roku został odnowiony postument pod figurą wraz z otoczeniem, które zostało zagospodarowane. Została zamontowana również tabliczka z napisem "Święty Janie Nepomucenie - módl się za nami!". Prace przy figurze wykonali Marek Wójcik i Mikołaj Kostaniak, zaś nową tabliczkę wykonał Remigiusz Leciejewski. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z wykonanych prac, oraz fotografie jak figura wyglądała dawniej a jak obecnie.

W poniedziałek 18 maja 2020 r. o godz. 19 podczas nabożeństwa Dni Krzyżowych, odbędzie się poświęcenie odnowionej figury. Ze względu na obecnie panującą sytuację epidemiczną tradycyjna procesja do figury się nie odbędzie.

Podkategorie